יומן ארועים

Bookmark and Share
טייסות הקרנף אוחדו בטקס מרגש פורסם בתאריך 08.08.2013
תגיות: קרנף (הרקולס) , שמשון , טייסת "הפילים" , טייסת "אבירי הציפור הצהובה"
בסיס נבטים חגג היום את איחוד טייסות הקרנף תחת טייסת "אבירי הציפור הצהובה". בשנים הקרובות עתידים להגיע לבסיס מטוסי ה"שמשון", שימצאו בית בטייסת "הפילים". "אנו מסיימים היום את עידן ה'קרנף' וכרך ה'שמשון', שישרת בטייסת בעשורים הקרובים, מתחיל להיכתב"
שני פומס

כדי לציין את האיחוד ההיסטורי בין צוותי האוויר משתי הטייסות, נערך היום (חמישי) טקס בנבטים, בסיס האם של שתי הטייסות. לאחר קיפול הדגל הסמלי של טייסת ה"פילים", נערך מטס קרנפים רחב בהיקפו בשמי הדרום. המטס שיורכב מכ-100 אנשי צוות-אוויר משתי הטייסות, יסמל את פתיחת הטייסת המאוחדת. "טייסת 'הפילים' משרתת את המדינה 65 שנים, שהתעצבו על כנפיהם של מטוסים רבים", אמר סא"ל ינון, מפקדה האחרון של הטייסת בעידן הקרנף שלה. "אנו מסיימים היום את עידן ה'קרנף' וכרך ה'שמשון', שישרת בטייסת בעשורים הקרובים, מתחיל להיכתב".

לאחר המטס המרגש, התקיים טקס איחוד בו אנשי טייסת ה"פילים" קיבלו את הפאץ' של טייסת "אבירי הציפור הצהובה", וכן נחשף הסמל החדש של מערך הקרנף. "הגם שסמל טייסת הוא מרכיב מורשת חשוב שנדרש לשמרו ללא שינוי, איחוד הטייסות היה הזדמנות ליצור סמל חדש למערך, אשר ישקף התעצמות ובנייה חדשה ובהתאם יבסס מכנה משותף ומאחד", אמר סא"ל ינון. "זהו יום של התחדשות ושל דרך חדשה: מעתה, אחותנו הקטנה היא הבית החדש שלנו, אליו נביא את האיכויות".

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
"זהו יום של התחדשות ושל דרך חדשה: מעתה, אחותנו הקטנה היא הבית החדש שלנו, אליו נביא את האיכויות"
"זהו יום של התחדשות ושל דרך חדשה: מעתה, אחותנו הקטנה היא הבית החדש שלנו, אליו נביא את האיכויות"

צילום: נחמיה גרשוני