יומן ארועים

Bookmark and Share
בקרוב: סוללת מילואים של כיפת ברזל פורסם בתאריך 28.07.2013
תגיות: כיפת ברזל , הגנה אווירית , הגנה אקטיבית , מילואים
לאחר סיום בניין הכוח הסדיר אשר מפעיל את מערכת היירוט, במערך ההגנה האווירית בונים בימים אלו את הסוללה השישית במספר, אשר תהיה סוללת מילואים. בעתיד תהיה הסוללה השישית חלק מגדוד מילואים מלא של "כיפת ברזל"
שיר ברם

סוללת מילואים ראשונה למערכת "כיפת ברזל": במערך ההגנה האווירית עובדים בימים אלה על הקמת סוללת מילואים. הסוללה, שישית במספרה, תהיה סוללת המילואים הראשונה במערך ההגנ"א (הגנה אווירית) ותהווה בסיס לגדוד מילואים מלא שיוקם ויפעיל את מערכת "כיפת ברזל" בחירום, במקביל לעבודת הסוללות הסדירות.

"הקמת הסוללה הינה חלק מתהליך בניין הכוח של מערכת 'כיפת ברזל', אשר משלב בין כוח סדיר לבין כוח מילואים", מסביר אל"ם צביקה חיימוביץ, מפקד כנף ההגנה האקטיבית במערך ההגנ"א. "הגענו לשלב שבו סיימנו להקים ולבנות את הכוחות הסדירים, ואנו מקימים את סוללת המילואים הראשונה - אשר תהיה הבסיס לסוללות מילואים נוספות שירכיבו בעתיד גדוד שלם".

לוחמים, מיירטים וטכנאים במיל'
מזה שנים רבות שלא הוקם במערך ההגנ"א גדוד מילואים ייעודי: בקרוב יצאו חיילי המילואים לאימון הקמת הסוללה, בו תתורגל הפעלה של המערכת ופריסתה בשטחים מבצעיים שונים בחירום. "כל חיילי המילואים אשר ירכיבו את הסוללה יהיו בוגרי הסוללות הסדירות, חיילים בעלי ניסיון מבצעי בהפעלת המערכת - בין אם מדובר באנשי מקצוע טכניים ובין אם מדובר בלוחמים ומיירטים".

הסוללה השישית תצטרף לחמשת הסוללות הסדירות של מערכת "כיפת ברזל", אשר נמצאות בתעסוקה מבצעית מסביב לשעון באזורי הגנה שונים במרחב הארץ. לאחרונה הוצבה סוללה של המערכת במרחב אילת, בהתאם להערכות המצב העדכניות בצה"ל.

 
1 | 2 | 3
 
הסוללה החדשה תהווה בסיס לגדוד מילואים מלא שיוקם ויפעיל את מערכת "כיפת ברזל" בחירום
הסוללה החדשה תהווה בסיס לגדוד מילואים מלא שיוקם ויפעיל את מערכת "כיפת ברזל" בחירום