יומן ארועים

Bookmark and Share
פרחי-הטיס בהיכרות עם העיט פורסם בתאריך 21.07.2013
תגיות: קורס טיס , בית ספר לטיסה , בסיס רמת דוד , בסיס חצרים , עייט (סקייהוק)
בחצי השנה האחרונה לקורס-הטיס לומדים לראשונה טייסי הקרב העתידיים מהו מטוס קרב. לצורך כך פגשו החניכים את מטוס ״העיט״ למוד הקרבות, ויחד איתו הצפינו לבסיס רמת-דוד, שם טסו מסביב לשעון
מיכל חיוט ושיר כהן

אחרי שנתיים וחצי של למידת רזי הטיסה, עזבו פרחי-הטיס ממגמת מתקדם-קרב את בסיס האם בחצרים, ויצאו לבסיס רמת-דוד לשבועיים של אימונים אינטנסיביים והמשך היכרות עם מטוסי-הקרב, הפרטנרים שלהם מזה שנה.

בשלב האחרון של קורס-הטיס, על החניכים הצעירים לצבור שעות טיסה רבות ככל האפשר, ולהעמיק את הידע בפלטפורמת הטיסה עליה יטוסו בשנים הקרובות. בעוד חצי שנה הם יעמדו על רחבת המסדרים, וזו ההזדמנות לרכוש את מיומנויות הטיסה על מטוס קרב, רגע לפני שיהפכו לאנשי צוות-אוויר מן המניין. "החניכים פורסים לאזור שבו השמיים פנויים יחסית כדי שאפשר יהיה לטוס כמה שיותר", מסביר רס"ן טל, מפקד טייסת מתקדם קרב. "בגלל שאין לחניכים הרבה ניסיון על מטוס קרב, זה חשוב לדחוס כמה שיותר שעות טיסה בתקופה קצרה".

עד כה, רק מטוס "העפרוני" עבר תחת ידיהם המתלמדות של פרחי-הטיס, אך כעת עליהם ללמוד כיצד להתמודד עם מטוס-קרב - ולכן הם עורכים היכרות עם מטוס ה״עיט״, מטוס למוד קרבות. "יש הבדל גדול בין 'עיט' ל'עפרוני'", אומר מיכאל, חניך במגמת מתקדם קרב. "בשלב הזה אנחנו מרגישים מטוס-קרב בפעם הראשונה. הוא הרבה יותר עוצמתי מה'עפרוני'".

על-מנת להסתגל למטוס ה״עיט״, עוברים החניכים ומפקדיהם שעות רבות של עבודה מאומצת עם המטוסים. החל מהשעה ארבע בבוקר ועד הרגע בו שוקעת השמש הם לומדים על טיסות בגובה נמוך, גיחות צילום ותפעול של תקלות במטוס-הקרב. "זו עבודה מאוד אינטנסיבית", משתף יניב, גם הוא חניך במגמה. "אנחנו טסים לבד, אז חייבים להיות דרוכים אפילו יותר במהלך הטיסות הרבות כי יכול להיות שנמצא את עצמנו מתמודדים עם תקלה לבד. האימונים האלה מעניקים לי בטחון על המטוס".

 
1 | 2 | 3 | 4
 
בשלב האחרון של קורס-הטיס, על החניכים הצעירים להעמיק את הידע בפלטפורמת הטיסה עליה יטוסו בשנים הקרובות
בשלב האחרון של קורס-הטיס, על החניכים הצעירים להעמיק את הידע בפלטפורמת הטיסה עליה יטוסו בשנים הקרובות

אילוסטרציה