יומן ארועים

Bookmark and Share
לוחמי ההגנה האווירית יזהו גם כטב"מים פורסם בתאריך 10.07.2013
תגיות: מערך ההגנה האווירית , כטב"ם
במערך ההגנה האווירית הפיקו לקחים מחדירת כלי-הטיס הבלתי מאוישים (כטב"ם) לשטח ישראל באוקטובר ואפריל השנה: לקורסי זיהוי המטוסים שעוברים הלוחמים נוסף גם זיהוי כטב"ם. מעתה יוכלו אנשי מערך להתמודד עם האיום החדש והמתפתח
שיר אהרון ברם

מערך ההגנה האווירית (הגנ"א) מכניס בימים אלה תוכן חדש להכשרת הלוחמים: התמודדות עם כלי-טיס בלתי מאוישים (כטב"ם). הלוחמים והמיירטים ילמדו כיצד לזהות כלי-טיס בלתי מאוישים מסוגים שונים ולהבדיל ביניהם. "איום הכטב"ם הוא איום רלוונטי מאוד, לצד משימתנו הקלאסית מול כלי-טיס מאוישים", אמר מפקד מערך ההגנה האווירית, תא"ל שחר שוחט, בראיון לביטאון חיל-האוויר.

שיעורי זיהוי המטוסים (ז"מ) הם משמעותיים מאוד עבור מערך ההגנה האווירית, שכן לוחמיו נדרשים לזהות את כלי-הטיס מגובה רב ולקבוע במהירות האם הוא ידידותי או עוין. באמצעות שינון בלתי פוסק של שרטוטים ונקודות שוני, מצליחים לוחמי ההגנה האווירית האחראים על משימת הגנת השמיים להבדיל בין עשרות סוגים של מטוסים ומסוקים הנמצאים באזור: מכל סוג ומין.

בשנים האחרונות נוכחה מדינת ישראל לגלות שהאיום כבר אינו מאויש בלבד, ומעתה גם כלי-הטיס בלתי מאוישים, איום מתפתח בארגוני הטרור, לא יחמקו מעיניהם הבוחנות של אנשי מערך ההגנ"א: בשיעורים הם ילמדו כיצד להבחין בין כטב"מים תוקפים, כטב"מים לצרכי מודיעין ושאר סוגים של כלי-טיס בלתי מאוישים המצויים בגזרה.

בשנה האחרונה מתמודד חיל-האוויר עם איום כלי-הטיס הבלתי מאוישים: באפריל האחרון יורט כלי-טיס בלתי מאויש מול חופי העיר חיפה על ידי מטוס קרב, וחצי שנה לפני כן, בנובמבר, יורט כטב"ם של ארגון חיזבאללה בשמי צפון הנגב.

 
1 | 2 | 3 | 4
 
לוחמי ההגנ"א יהיו דרוכים כעת גם לאיום הכטב"מים המתפתח
לוחמי ההגנ"א יהיו דרוכים כעת גם לאיום הכטב"מים המתפתח