יומן ארועים

Bookmark and Share
"למסוקי הקרב תפקיד ייחודי בהגנת גבולותינו" פורסם בתאריך 09.06.2013
תגיות: מערך המסוקים , טייסת מסק"ר
מערך מסוקי הקרב של חיל-האוויר, הספיק לעבור לא מעט ב-38 שנותיו. בשבוע שעבר, התכנסו לוחמי המערך להוקיר את הקרבות, המסוקים והאנשים. "קליטת מסוקי הקרב היא אחת מאבני הדרך בהיסטוריה של החיל המבטאות שינוי מהותי"
שיר כהן

רבים מלוחמי מערך מסוקי הקרב התכנסו בשבוע שעבר לערב הוקרה למערך שארגנה עמותת חיל-האוויר ונערך בבסיס פלמחים. במהלך הערב, ציינו אנשי המערך מורשות קרב שידע המערך בתקופת שירותו בחיל-האוויר. "לאורך ההיסטוריה של החיל פזורות מעט אבני דרך המבטאות שינוי מהותי. קליטת מסוקי הקרב, היא אחת מאבני דרך אלה", הצהיר מפקד חיל-האוויר, האלוף אמיר אשל. "המציאות במזרח התיכון משנה פניה מדי יום, ולמסוקי הקרב תפקיד ייחודי בהגנת גבולותינו מול תרחישים ואיומים שטרם ידענו".

מערך מסוקי הקרב הוא נדבך חשוב בקשר של חיל-האוויר וזרוע היבשה, שכן ייעוד מרכזי של המערך הוא סיוע באש מן האוויר ללוחמים שעל הקרקע. "רבים מלוחמי צה"ל חבים למערך מסוקי הקרב לכל הפחות כבוד. חלק אף חייבים למערך את חייהם", אמר תא"ל דוד ברקי, ראש להק מסוקים. בחיל כמו גם בזרוע היבשה, משכילים לחזק את שיתוף הפעולה בין השניים וללמוד זה על זה ככל שניתן, במטרה להגיע עד כדי סנכרון מדויק. "היכולת לטוס בצמוד ללוחמים שעל הקרקע, לחבור אליהם, לתכנן ולפעול ביחד, הביאו את רמת שיתוף הפעולה לשיאים חדשים", קבע האלוף אשל. "יכולת התקפית גמישה ובעיקר תחושת ביטחון ושותפות, היוו תוספת כוח משמעותית ללחימה היבשתית. התברכנו בלוחמים מצוינים, נחושים ונכונים לקרב אשר לצידם נמצאים אנשי המערך הטכני המפיחים במכונות המסובכות חיים. יחד הם פועלים במקצועיות ובאופן מעורר השתאות".

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
מערך מסוקי הקרב נכנס לשירות בחיל-האוויר בשנת 1975
מערך מסוקי הקרב נכנס לשירות בחיל-האוויר בשנת 1975