יומן ארועים

Bookmark and Share
פרסום ראשון: בית חדש לקורסי הצניחה פורסם בתאריך 26.05.2013
תגיות: בסיס נבטים
צנחנים, הכירו את ביתכם החדש: בבסיס נבטים עומלים לאחרונה על הקמת משטח הצנחת צנחנים בתוך שטחי הבסיס. הבוקר נערך פיילוט הצנחה ראשון, ובסוף התהליך יעברו מרבית ההצנחות הצה"ליות לבסיס הדרומי. המהלך עתיד לחסוך בעלויות אימוני הצניחה
שני פומס

חיל-האוויר ומרכז ההטסה וההכשרות המיוחדות (מרהו"ם) עומלים בחודשים האחרונים על הקמת משטח הצנחת צנחנים בתחומי בסיס נבטים. בבסיס הדרומי נמצאים בעיצומן של ההכנות, שהגיעו הבוקר לשיא כשנערך פיילוט הצניחה ו-44 מדריכי צניחה נחתו במשטח החדש. מפקד חיל-האוויר, האלוף אמיר אשל, הגיע הבוקר לצפות ביכולת החדשה.

המטרה של משטח ההצנחה החדש בבסיס היא העברת מרבית קורסי הצניחה המבצעית בצה"ל לבסיס נבטים. עד כה, יצאו מטוסי ה"קרנף" (הרקולס) המצניחים מבסיס נבטים, אספו את הצנחנים בבסיס תל נוף, ואז הצניחו אותם במשטחי ההצנחה בפלמחים. המהלך החדש יקצר את זמן הטיסה של המטוסים, דבר שעתיד לחסוך בעלויות האימונים. בחודשים הקרובים יצא אימון הצניחה הראשון בנוסח המחודש.

בניית משטח ההצנחה החדש הוא חלק מתהליך התייעלות שעובר בסיס נבטים בשנה האחרונה: בבסיס, שמהווה ביתם של מטוסי התובלה הכבדה של חיל-האוויר, הקימו בשנה האחרונה מנחת עפר ומשטח הצנחת ציוד לאימון מטוסי הקרנף, שמטרתו גם היא צמצום עלויות האימונים.

 
1 | 2 | 3 | 4
 
המהלך החדש יקצר את זמן הטיסה של המטוסים דבר שעתיד לחסוך בעלויות האימונים
המהלך החדש יקצר את זמן הטיסה של המטוסים דבר שעתיד לחסוך בעלויות האימונים

מחלקת צילום בח"א 28