יומן ארועים

Bookmark and Share
גבוה יותר, בטוח יותר: המכ"ם החדש של ינ"ט פורסם בתאריך 19.05.2013
יחידת ניסויי הטילים (ינ"ט) מצטיידת בימים אלה במכ"ם "קרן אופק", שישפר את יכולותיה. המכ"ם החדש יצטרף למערכות המעקב הקיימות כיום ביחידה ויאפשר לה לבצע את ניסויה באופן מבוקר ובטיחותי יותר
שיר אהרון ברם

יחידת ניסויי הטילים (ינ"ט) של חיל-האוויר מצרפת לכוחותיה מכ"ם חדש ומשופר, שיאפשר לה לבקר את ניסויי היחידה בצורה בטיחותית יותר. המכ"ם החדש נקרא "קרן אופק", והוא מביא איתו שורה של שיפורים ליחידה: תקשורת בטווח גדול יותר ויכולת מעקב אחרי מספר מטרות בו-זמנית.

באמצעות מערכות המעקב, בוחנת ינ"ט את התקדמות הטיל ("המטרה") אשר בו מבוצע הניסוי, ומקבלת נתונים על ביצועיו. באמצעות נתונים אלה, ניתן במקרה הצורך לפוצץ את המטרה לפני סיום הניסוי. מכ"ם "קרן האופק" ישפר את יכולותיה של היחידה והוא נחשב אמין ובעל תוחלת חיים גבוהה.

כיום, מפעילה ינ"ט מספר מכ"מים ואמצעי-מעקב שונים, הפרוסים ברחבי בסיס פלמחים, ותפקידם הוא לבקר את הניסויים המבוצעים ביחידה. המכ"ם החדש מצטרף למערכות המכ"ם "ריס" ו"אלה" המשמשות את היחידה. "מכ"ם 'קרן האופק' הוא מהמתקדמים בחיל, ובאמצעותו נוכל לשפר את יכולותינו. המכ"ם יפעל בנוסף למערכות שיש ביחידה כיום, ויהיה מתואם איתן", מסביר סא"ל גיא, מפקד ינ"ט. "כיום אנו נמצאים בתהליכים סופיים של התאמת המכ"ם לעבודה השוטפת שלנו, ובקרוב נוכל לשלב אותו בכל ניסוי שיתבצע ביחידה".

 
1 | 2 | 3
 
המכ"ם החדש יאפשר לינ"ט לעקוב אחרי כמה מטרות בו-זמנית, ויכולת תקשורת בטווחים גדולים יותר
המכ"ם החדש יאפשר לינ"ט לעקוב אחרי כמה מטרות בו-זמנית, ויכולת תקשורת בטווחים גדולים יותר