יומן ארועים

Bookmark and Share
פקודת יום מפקודת יום מטעם מפקד החיל ליום העצמאות וליום הזיכרון פורסם בתאריך 15.04.2013
בפקודת היום שפרסם מפקד חיל-האוויר, האלוף אמיר אשל, לרגל יום הזיכרון ויום העצמאות, הוא מדגיש: "ננצור את זכר נופלי חיל-האוויר לעד. נתמיד בדרך ללא מורא ופחד. נצעד בביטחון בנתיב תקומת ישראל, נכונים, נחושים וחדורי תחושת שליחות"

אנשי חיל האוויר בסדיר ובמילואים, מפקדים, לוחמים וחיילים.

תקומת עם ישראל בארצו, במאה העשרים, הינה אירוע ייחודי בתולדות העמים. השיבה לארצנו ההיסטורית וחידוש שפת אבותינו, מעידים על עם נחוש שלא נכנע במשך אלפי שנות גלות, התקבץ והקים מחדש את מולדתו, יש מאין.
פרק העצמאות שלנו, תבע מחיר כבד של חיים צעירים. מזבח החירות גבה קורבן של חלומות שנגדעו, ועתיד מבטיח שלא התממש. לכולם, שמות ופנים.

בזכותם ולאורם אנו חיים כאן ונמשיך כך, לנצח.
קורבנם לא היה לשווא. הקמנו ארץ תוך מאבק על קיומה, שהישגיה, בשישים וחמש שנותיה, דוגמא ומושא לקנאה. כנגד כל הסיכויים התפתחה חברה מגוונת, כלכלה מבוססת, יכולות טכנולוגיות מובילות, מרכזים אקדמיים מעולים ותרבות עשירה.
המסע להיות "עם חופשי בארצנו", לא תם. גל ההקצנה הגואה מסביבנו מחייב כוח מגן חזק. חיל האוויר נושא בכנפיו חלק עיקרי בעול הביטחון, בהתקפה ובהגנה.
בשנת העצמאות שחלפה, המשכנו לפרוץ גבולות, להגביה, מעבר לדמיון, ליזום ולפעול באחריות.

אנשי החיל, בלחימה בטרור ובהתכוננות למלחמה, אתם מעוררים השראה, בכישוריכם, מסירותכם והישגיכם. אתם נוסכים ביטחון, מחזקים את העם והארץ ומייצרים ציפיות מול הבאות.
אתם, אנשינו, גאוותינו הגדולה ותקוותינו.

גם השנה שילמנו מחיר אנושי כבד במאמץ להיות מוכנים וכשירים. לירון, רוני, נועם וארז הצטרפו לשורה ארוכה של נופלי חיל האוויר. דרכם של הנופלים היא לנו מצפן וציווי: לא להרפות, להמשיך במלוא כוחנו להיות טובים יותר וראויים לאחריות הכבדה המוטלת עלינו.
לא נשקוט עד להשבת חברנו רון ארד ממשימתו והחזרת כל נעדרנו הביתה.

משפחות יקרות,
את האובדן הכבד לא ניתן להשיב. תחושת החֶסֶר וההחמצה, מכות ללא רָחֵם.
הקשר איתכן אינו משימה לנו, אלא, צורך עמוק, לבטא את הרגשתנו, לאגור כוחות ולהמשיך בדרכם וברוחם. נמשיך להיות שותפים לכאבכן ונחבק אתכן אל ליבנו.
ננצור את זכר נופלי חיל האוויר לעד. נתמיד בדרך ללא מורא ופחד.
נצעד בביטחון בנתיב תקומת ישראל, נכונים, נחושים וחדורי תחושת שליחות עליונה.
אמיר אשל, אלוף
מפקד חיל-האוויר

 

המטס, במבנה יהלום חסר
המטס, במבנה יהלום חסר