יומן ארועים

Bookmark and Share
אובמה בכיפת ברזל: "עושים עבודה נפלאה" פורסם בתאריך 20.03.2013
תגיות: ארה"ב , ביקורים , כיפת ברזל
ממדרגות מטוס ה"אייר פורס 1" הנשיאותי, אולי כלי הטיס המוכר ביותר בעולם, ירד היום נשיא ארה"ב ברק אובמה לביקור היסטורי בישראל. את סיורו הוא פתח בסוללת "כיפת ברזל", מערכת יירוט הרקטות שארה"ב לוקחת חלק חשוב במימונה
מיכל ויסברוד

הביקור ההיסטורי של ברק אובמה, נשיא ארה"ב החמישי אשר מגיע לישראל, נפתח היום עם נחיתתו של מטוס האייר-פורס 1 הנשיאותי בנתב"ג. בירידה ממדרגות המטוס קיבלו את פניו של אובמה נשיא המדינה שמעון פרס, ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרי הממשלה החדשים. במשמר הכבוד שנערך לכבודו צעדו גם פרחי טיס, הנמצאים בדרכם להפוך לטייסי העתיד של חיל-האוויר.

buxa

פגישה עם לוחמי "כיפת ברזל"
עם נחיתתו, סקר אובמה סוללה של "כיפת ברזל" אשר הוצבה עבורו במקום. הוא צפה מקרוב במערכת מצילת החיים, אשר ארה"ב לקחה חלק משמעותי במימונה. רק בקיץ האחרון חתם הנשיא אובמה על חוק להרחבת שיתוף הפעולה הביטחוני בין ארה"ב לישראל והכריז על הקצאת עשרות מיליוני דולרים לפרויקט "כיפת ברזל". "עם החתימה על החוק הזה, יבינו כולם את המחויבות של ארה"ב לביטחון ישראל", אמר אז הנשיא האמריקאי. "המערכת הזאת קריטית לשמירה על ביטחון המשפחות בישראל".

היום, יחד עם שר הביטחון, ראש מפא"ת, הרמטכ"ל, מפקד חיל-האוויר ומפקד מערך ההגנ"א הוא סייר בסוללה של "כיפת ברזל" וצפה בתצוגה של מערכות הטילים "שרביט קסמים" ו"חץ". הוא האזין להסבריו של הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, ופגש לוחמים של "כיפת ברזל" מכל רחבי הארץ. "אתם עושים עבודה
נפלאה", אמר לחיילים הנרגשים שלחצו את ידו.  

בהמשך: נאום בבנייני האומה
לאחר הביקור בסוללת "כיפת ברזל", המשיך אובמה לפגישות עם הנשיא פרס
וראש הממשלה נתניהו. מחר הוא יסייר במוזיאון ירושלים, בהיכל הספר ובתערוכה טכנולוגית, ואחרי כן יבקר ברמאללה. לאחר מכן ינאם אובמה בבנייני האומה בירושלים ויגיע לארוחת ערב טקסית בבית הנשיא. ביום שישי יניח זרים על קברם של בנימין זאב הרצל ושל יצחק רבין, ויבקר במוזיאון יד ושם. לבסוף, לאחר ביקור בבית-לחם ובכנסיית חג המולד, ישוב לנתב"ג, שם יחתום את הביקור בטקס חגיגי ויעלה על ה"אייר-פורס 1" בדרכו לתחנה הבאה במזרח התיכון - ירדן.

 

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
נשיא ארה"ב ברק אובמה יחד עם ראש הממשלה וחיילי "כיפת ברזל"
נשיא ארה"ב ברק אובמה יחד עם ראש הממשלה וחיילי "כיפת ברזל"