יומן ארועים

Bookmark and Share
סוף עונת הסרבלים: מדים חדשים לטכנאים פורסם בתאריך 05.02.2013
תגיות: המערך הטכני , צוותי קרקע
הסרבל האופייני של הצוותים הטכניים בחיל-האוויר עומד לפנות את מקומו לטובת מדים חדשים, במטרה לשפר את תנאי העבודה של הטכנאים ולהקל עליהם. "פיתחנו ביגוד חדש, המותאם בדיוק לצרכי המערך הטכני. היחידות מחכות לכך בכיליון עיניים"
מאי רש

המערך הטכני מתכונן להיפרד מהסרבלים: בקרוב יקבלו הטכנאים בחיל-האוויר סט חדש של מדים, המורכב מחולצה ומכנסיים ואמור להפוך את חייהם לקלים יותר. "הסרבל הנוכחי פשוט לא בנוי לעבודת הטכנאים", הסביר רס"ן משה נחום, ראש מדור ציוד, פרט ומחנה ביחידת הלוגיסיטיקה של החיל. "לכן לאחרונה פיתחנו ביגוד חדש, המותאם בדיוק לצרכי העבודה שלהם".

הסרבל הנוכחי, המזוהה כל כך עם הצוותים הטכניים, גרם מספר בעיות: שרווליו הארוכים הגבילו את תנועת הידיים של הטכנאים, ואילו הבד שלו היה חם מדי בקיץ ולא מחמם מספיק בחורף. לכן, החלו במדור ציוד, פרט ומחנה לפתח יחד עם אגף הטכנולוגיה והלוגיסיטיקה מדים משופרים לטכנאים. הביגוד החדש כולל מכנסיים נוחים, בעלי גומי אשר מאפשר גמישות במידות, וחולצה דומה לירכית שניתן ללבוש מחוץ למכנסיים. כמו כן, בצדי הכתפיים של החולצה תפורות מעין כנפי בד, אשר מאפשרות להניע את הידיים בצורה חופשית.

הפרידה מהסרבל האחרון - בסוף 2013
ומה דעתם של הטכנאים על האופנה המתחלפת? ראשונים למדוד את המדים החדשים היו הצוותים של טייסות בסיס חצרים, אשר הפגינו שביעות רצון: "התגובות בשטח היו מעולות", קובע רס"ן נחום. "הם התלהבו מאוד מהביגוד החדש, שמשפר באופן מהותי את תחושת הנוחות ולכן גם את יכולת העבודה".

בקרוב, יגיעו המדים אל טכנאי דרג א' בבסיסים השונים - הטכנאים בטייסות המבצעיות, אשר מלווים כל המראה ונחיתה של מטוס. לאחר מכן, תתרחב החלוקה אל כלל המערך הטכני. "הרבה מאוד יחידות מחכות בכיליון עיניים לכניסה של הביגוד החדש", מוסיף רס"ן נחום. "אנחנו מקווים כי כל הסרבלים יוחלפו במדים החדשים עד סוף השנה".

 
1 | 2 | 3
 
המדים החדשים של טכנאי חיל-האוויר
המדים החדשים של טכנאי חיל-האוויר