יומן ארועים

Bookmark and Share
ראש אט"ל: "החיל הוא זרוע אסטרטגית" פורסם בתאריך 24.01.2013
תגיות: טכנולוגיה , בסיס תל נוף , ביקורים
לראשונה מאז כניסתו לתפקיד הגיע האלוף קובי ברק, ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בצה"ל, לביקור בחיל-האוויר. בבסיס תל-נוף הוא נחשף להזנקות, לאמצעי לחימה מתקדמים ולאנשים שבלעדיהם הטכנולוגיה הזו לא הייתה מתקדמת. "מבינים את החשיבות האסטרטגית של החיל"
טל מיכאל | צילום: יונתן זלק

רק כשנמצאים בתוך דת"ק, שובל של אדי דלק מורגש באוויר ורעש המנועים ממלא את האוזניים, אפשר להבין באמת איך נראה יום בחיל-האוויר. לא סתם פתח כאן האלוף קובי ברק, ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בצה"ל, את ביקורו בחיל-האוויר. "תוך כמה זמן מוכשרים הטכנאים האלה שהם מצליחים לעבוד כל-כך מהר?", הוא שואל את ראש להק הציוד בחיל, תא"ל רן לוי. "מהר מאוד. תוך כמה חודשים הם עוברים את הקורס ומשתלבים בתפקיד, בעוד שבעולם מקובל לעבור הכשרה ארוכה הרבה יותר".

האלוף ברק מתעניין בחימוש, בקשר, במבנה המטוס וכמעט בכל יסוד טכנולוגי שעינו יכולה לצוד. אין ספק שהחיל מרתק אותו, אף על פי שכבר הכיר אותו מקרוב בתפקידו הקודם כראש חטיבת המבצעים של המטה הכללי. "ראיתי בשטח כבר לא מעט פקודות מבצעיות היוצאות לדרך, אבל כעת אני מסתכל על החיל ממקום אחר", הוא מסביר. "אין ספק שבתחום הטכנולוגי היתרון של חיל-האוויר הוא העצמאות, אך למרות הכל הוא מוכרח לקבל גם את הסיוע של אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה".

"לא נוכל לתקוף לפני שהמשאיות ישנעו את הפצצות"
האלוף ברק מספר כי מספר מסקנות של אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בעקבות מבצע "עמוד ענן" אף יצריכו שיתוף פעולה הדוק יותר ביניהם ובין חיל-האוויר. "אנחנו מבינים את החשיבות האסטרטגית של חיל-האוויר, ומבינים גם שלעיתים יש לתת לו עדיפות בתחומים מסוימים ולחזק את שיתוף הפעולה איתו".

גם כיום ישנו קשר משמעותי בין זרוע האוויר לזרוע הטכנולוגית. "במידה רבה, אפשר לומר שחיל-האוויר מסתמך לא מעט על אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה", מעיד תא"ל רן לוי, "החל במשאבים הבסיסיים כמו מזון ורפואה וכלה בהיבטים הלוגיסטיים. אפשר לומר שבשעת הצורך אנחנו נטיל את החימוש, אך לא לפני שהמשאיות שלהם ישנעו את הפצצות והטילים, כדי שהמשימות יוכלו להתנהל בקצב ובדיוק".

 
1 | 2 | 3
 
האלוף קובי ברק, ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, ביחידת האחזקה האווירית
האלוף קובי ברק, ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, ביחידת האחזקה האווירית