יומן ארועים

Bookmark and Share
בוחרים את מנהיגי העתיד של חיל-האוויר פורסם בתאריך 23.01.2013
תגיות: פיקוד ומנהיגות , פיקוד , קצינים , מצטיינים
תכנית מיוחדת של חיל-האוויר מאתרת קצינים מצטיינים ומכשירה אותם להפוך למפקדים הבאים בחיל. בזמן שאזרחי ישראל בחרו את המנהיגות הבאה של המדינה, התכוננו מדריך בבית-הספר לטיסה, לוחמת הגנה אווירית וקצין אחזקה להפוך למנהיגים בחיל-האוויר
שיר גולן | צילום: בית-הספר לפיקוד ומנהיגות

אזרחי ישראל בוחרים היום את ראש הממשלה הבא שיוביל את המדינה. בינתיים, במסדרונות בית-הספר לפיקוד ומנהיגות של חיל-האוויר, מתמקדים בדור צעיר יותר של מנהיגים: המפקדים הבאים בחיל-האוויר הישראלי.

במסגרת תוכנית המצוינות החילית, מכשיר בית-הספר לפיקוד ומנהיגות 20 קצינים בדרגת סרן מהמערכים השונים בחיל. מדי חודש, הם מתנתקים ליום אחד מהדת"ק או מתא הטייס ולומדים על פיקוד והובלה. "בכל ארגון ישנה קבוצה קטנה שעושה את ההבדל", מסביר רס"ן אלדד שני, מפקד מגמת פיתוח אישי בבית-הספר. "לתכנית הייחודית מתקבלים קצינים מצטיינים, אותם אנחנו רוצים לטפח כדי שיהוו את הפיקוד העתידי ויגיעו לעמדות מפתח בחיל. בתכנית אנחנו מעניקים להם את הכלים לעשות זאת טוב יותר".

לסרן דרור, טייס קרב ומדריך בבית-הספר לטיסה, יש יכולת להשפיע בעצמו על הדור הבא של טייסי חיל-האוויר. "בתור מדריך, אתה לוקח חניכים בני 18, מקדם אותם ומחנך אותם לעצמאות", הוא מבהיר את חשיבות התפקיד. "אנחנו המדריכים לא רק מלמדים אותם לטוס, אלא גם מעצבים אותם".

במסגרת התכנית, משוחחים הקצינים המצטיינים על מנהיגים בולטים בהיסטוריה הישראלית ועל החזון האישי שלהם, נפגשים עם בכירים בחיל ובצה"ל כולו ומבקרים באתרים כמו הר הרצל ומרכזי סיוע קהילתיים, הכל כדי לפתח את יכולות המנהיגות שלהם עצמם. "בשבילי, פיקוד ומנהיגות משמעותם להוביל אחריך, גם באוויר וגם על הקרקע", מספר סרן גיא, טייס בטייסת "הדרקון המעופף". "אתה צריך לדעת מה טוב עבור האנשים שלך, מה טוב עבור המשימה ולהחזיר את כולם הביתה בשלום".

 
1 | 2
 
מנהיגי העתיד של החיל
מנהיגי העתיד של החיל