יומן ארועים

Bookmark and Share
לקראת תרגיל בינלאומי: אימון רחב למערך הקרב פורסם בתאריך 01.01.2013
תגיות: תרגילים ואימונים , קרבות אוויר , בסיס עובדה
לראשונה מזה שנים, טייסות הקרב של חיל-האוויר נקראו אל הדגל כדי להתחרות זו בזו באימון "דגל כחול", ה"רד פלאג" הישראלי. במהלך האימון רחב-ההיקף, שנפתח השבוע, ייפגשו באוויר עשרות מטוסי קרב. "הכנה לתרגיל בינלאומי ייחודי שייערך בישראל ב-2013"
שני פומס ומיכל חיוט | צילום: יונתן זלק

מדי שנה ממריאים מאות טייסי קרב אמריקאים לתרגיל ה"רד פלאג", אימון לוחמה אווירי שבו משתתפים כל חילות-האוויר של הכוחות המזויינים בארה"ב. עשרות כלי טיס ממלאים את שמי המדבר של מדינת נבדה בסדרה של קרבות אוויר מלאי אדרנלין, תקיפות ואימון באמצעי לחימה חדישים.

השבוע, במרחק של יותר מ-10,000 ק"מ משם, יצאה לדרך סדנת "דגל כחול" - ה"רד פלאג" של חיל-האוויר הישראלי. טייסות קרב מכל רחבי הארץ הגיעו אל בסיס עובדה הדרומי, משם המריאו לאימון הייחודי בפעם הראשונה מזה מספר שנים. במשך השבוע, הן יתחרו זו בזו במתארי טיסה שונים ויתאמנו לקראת מגוון תרחישים. בכל אחד מן המטסים יילחמו מטוסי קרב "כחולים", המייצגים את חיל-האוויר הישראלי, מול כוחות "אדומים" מדומים של מדינות האויב.

"למעשה, הסדנה שמתקיימת בימים אלו היא הכנה לתרגיל בינלאומי גדול שייערך בישראל ב-2013 - ה'בלו פלאג'", חושף סרן גיא, האחראי על האימון מטעם טייסת בימוי האויב "הדרקון המעופף". "זהו תרגיל שעוד לא נערך כמותו בישראל, וייקחו בו חלק חילות-אוויר ממדינות שונות בעולם. המטרה שלנו היום היא להוכיח שמגרש האימונים הישראלי גדול מספיק בשביל להכיל את כל כלי הטיס האלו".

banner

 
1 | 2 | 3 | 4
 
השבוע נפתח אימון ה"רד פלאג" הישראלי. במקום נבדה, הגיעו הטייסות אל בסיס עובדה
השבוע נפתח אימון ה"רד פלאג" הישראלי. במקום נבדה, הגיעו הטייסות אל בסיס עובדה