יומן ארועים

Bookmark and Share
מתחילים את הדרך אל הכנפיים פורסם בתאריך 01.01.2013
תגיות: קורס טיס , בית הספר לטיסה , גיוס
ימים ספורים לאחר מסדר הכנפיים, שבו קיבל חיל-האוויר לשורותיו דור חדש של לוחמי ולוחמות צוות-אוויר, התגייסו היום פרחי טיס חדשים שיתחילו את המסע אל הכנפיים. בין החניכים: 17 בנות, סמ"פ מחטיבת גבעתי והנכד של מפקד קורס-הטיס הראשון של האצ"ל
שיר גולן | צילום: ליאור קסטנר

רק לפני ימים אחדים סיימו בוגרי קורס-הטיס האחרון שלוש שנים ארוכות ומפרכות, התייצבו על רחבת המסדרים וקיבלו את כנפי הטיסה. אל הרגע הזה בדיוק לוטשים עיניים בציפייה כ-250 מגויסים טריים, שמתחילים היום פרק חדש בחייהם והופכים לחניכים בבית-הספר לטיסה.

בין ה"טוראים" נמצאים גם 25 ותק"צים (ותיקי צה"ל), שמגיעים אל קורס-הטיס מיחידות שונות ברחבי צה"ל: סמ"פ מחטיבת גבעתי, קצין במרכז של חיל-האוויר לניסויי טיסה ואפילו שני בוגרי תוכנית "תלפיות", שסיימו את ההכשרה הארוכה ביותר בצה"ל וכעת מתחילים דרך של שלוש שנים אל ההישג הבא.

מלשכת מפקד חיל-האוויר לקורס-הטיס
בין 17 הבנות הנרגשות אשר מתגייסות היום לקורס-הטיס אפשר להבחין גם במישהי במדי בז' וכומתת חיל-אוויר: רב"ט טל, בת 19 וחצי מיהוד, שהחלה את שירותה בלשכתו של מפקד חיל-האוויר. לאחר שחוותה את הרגעים המבצעיים של החיל מרחוק, החליטה לעבור צד ולקחת בהם חלק בעצמה. "במסגרת התפקיד שלי הייתי מוקפת באנשי צוות-אוויר, והייתי מעורבת בכל אירוע הקשור לחיל", מספרת טל. "הסביבה הזו גרמה לי לרצות להגיע לקורס-טיס. עברתי מחדש את כל שלבי המיון והיום אני כאן, עם הרבה ציפיות ומוטיבציה גבוהה".

בין פרחי הטיס: נכדו של מפקד קורס-הטיס הראשון
לחלק מפרחי הטיס החדשים יש קשר הדוק לחיל-האוויר עוד מהבית. טוראי ר', בן 18, עזב את משפחתו השוהה בשליחות צבאית בסינגפור כדי לעלות ארצה ולהתגייס לקורס-הטיס. הוא הולך בעקבות סבו, אברהם שכטרמן ז"ל, שהיה מחלוצי התעופה העברית בארץ ומפקד קורס-הטיס הראשון של האצ"ל. "עבורי זו סגירת מעגל", שיתף טוראי רן. "רציתי להתגייס לקורס וקראתי הרבה על כלי-הטיס השונים של החיל. אני מקווה להצליח כמה שיותר ולהגיע למערך מסוקי הקרב".

יחד איתו הגיע היום לבקו"ם טוראי טל, בן 18 וחצי מאור יהודה, שדווקא מקווה להיות טייס קרב. כבן לאיש קבע מבסיס רמון, הוא מכיר את החיל עוד מהילדות. "היום בו הודיעו לי שהתקבלתי לקורס היה היום המאושר בחיי", אומר טל בחיוך. "תמיד משך אותי להיות באוויר, בכל טיסה אני אוהב להביט בנופים מלמעלה. אני מקווה שיהיה מאתגר ושאצטרך להתאמץ כדי להשיג את המטרה ולהגשים את החלום".

 
1 | 2 | 3 | 4
 
פרחי טיס חדשים הגיעו לבקו"ם והתחילו את הדרך אל הכנפיים
פרחי טיס חדשים הגיעו לבקו"ם והתחילו את הדרך אל הכנפיים