יומן ארועים

Bookmark and Share
ממגמת אמנות לטייס קרב: צייר מקבל כנפיים פורסם בתאריך 25.12.2012
תגיות: קורס טיס , אמנות , מסדר כנפיים
למרות התדמית הריאלית, לא כל הטייסים מצטיינים דווקא בפיסיקה ומתמטיקה. סגן יפתח, לדוגמה, זנח את המספרים והמשוואות לטובת האהבה האמיתית שלו: ציור. השבוע, לאחר שהספיק למלא את קירות בית-הספר לטיסה בציוריו, הוא יקבל כנפיים
לילך גונן

סגן יפתח לא הגיע לבית-ספר לטיסה כדי לנפץ סטיגמות, אבל עשה את זה בכל זאת: לא כל בוגרי קורס-טיס, מסתבר, הם ריאליים חובבי פיזיקה ומחשבים. למעשה, יפתח הוא ההפך המוחלט. "אני שונא את זה. אני שונא לשבת ולהתעסק עם מספרים", הוא קובע נחרצות. "הזמן היחיד שאני אוהב לשבת הוא כשאני מצייר".

הנטייה האמנותית לא עצרה את יפתח מלסיים את קורס-הטיס הפיזי והמאתגר, והשבוע הוא יקבל כנפיים ויהפוך רשמית לטייס קרב בחיל-האוויר. הסטיק אולי חדש לו, אבל את המכחול הוא אוחז כבר שנים רבות. "אני מצייר מאז ומתמיד", הוא מספר. "כשהייתי בתיכון, בחרתי ללמוד טכנולוגיה, ודי מהר הבנתי שזה לא מתאים לי ועברתי למגמת אמנות. בעצם, עברתי ממה שאני מסוגל להתמודד איתו אל מה שאני רוצה לעשות, וזו אולי הבחירה הכי טובה שהייתי יכול לעשות".

איך נראים ציורים של טייס קרב?
נשר שרירי, לבוש בסרבל טיסה וקסדה בידיו, מתנוסס על מאחד מקירות המבנה הישן של מגמת קרב ומשקיף במבט חמור על פרחי הטיס. הוא עומד בניגוד חד לסמל של מגמת ראשוני קרב - אפרוח תמים הבוקע מביצה. ציור הקיר הזה הוא רק אחת מהמזכרות שיפתח מותיר מאחוריו לאחר שלוש שנים של מבחנים, טיסות, ניווטים ושרבוטים. הוא מצטרף למסורת ארוכת שנים של הפיכת קירות בית-הספר לטיסה לקנבס של יצירות חיל-אוויריות במיוחד. "אין כל כך הרבה זמן לשבת בקורס ולצייר, וכמעט כל הציורים שלי בשנה האחרונה הם דברים שקשורים לפה", הוא מתאר.

בין פרחי הטיס המתבוננים בציוריו של יפתח אפשר למצוא גם את אחותו הקטנה, נ'. בעוד כשנה, היא עצמה צפויה להפוך לנווטת קרב בחיל-האוויר, ולעת עתה היא לומדת באקדמיה ומגיעה לאימונים בדיוק על אותו מטוס כמו אחיה. "זה כיף שתמיד יש לך כאן מישהו שאפשר לדבר אתו", משתף יפתח. "גם בבית אנחנו מבינים אחד את השני. להיות בצבא ביחד, לחוות את החוויה המשותפת הזו, זה מאוד מקרב".

 
1 | 2 | 3
 
ניפץ את הסטיגמות. הכירו את סגן יפתח, טייס קרב וצייר
ניפץ את הסטיגמות. הכירו את סגן יפתח, טייס קרב וצייר