יומן ארועים

Bookmark and Share
המבחן האחרון: פרחי הטיס עלו לטיסה מסכמת פורסם בתאריך 12.12.2012
תגיות: קורס טיס , בית ספר לטיסה
רק עוד צעדים ספורים מפרידים בין חניכי קורס-טיס 165 ובין כנפי הטיסה, אותן יעניק להן מפקד חיל-האוויר בסוף דצמבר. רגע לפני ההכרעות הסופיות, הם השלימו צעד משמעותי ועלו לטיסות האחרונות כחניכים
לילך גונן | צילום: ליאור קסטנר

"נכון אמרתי קודם שאני לא מתרגש, ושזה כמו כל טיסה? אז טעיתי", מודה גיא, פרח טיס במגמת קרב, רגע לפני שהוא עולה לגיחה האחרונה שלו בתור חניך בקורס-טיס. בעוד שבועיים הוא כבר מקווה לעמוד יחד עם חבריו לקורס על מגרש המסדרים ולקבל את כנפי הטיסה, אך הדרך לשם אינה קצרה כפי שנדמה.

שלוש שנים אינטנסיביות במיוחד עברו על חניכי קורס טיס 165, שלוש שנים שזורות באינספור מבחנים ואתגרים לאורך הדרך. השבוע, הגיעו החניכים אל המבחן האחרון - הטיסות המסכמות. "הגיחה הזו יותר מלחיצה", מסביר יפתח, אחד מפרחי הטיס. "אין לך את האפשרות לפשל ולשפר בפעם הבאה. בוחנים אותנו על התכנים המורכבים ביותר שלמדנו, כמו קרבות אוויר וטיסות בלת"ם (בלתי מתוכננות), שהן קשות במיוחד. בדרך כלל אנחנו טסים לפי תדרוך, ויודעים בגדול מה הולך לקרות. בטיסת בלת"ם אתה עולה לאוויר עם עוד כמה מטוסים, אין לך מה מושג מה בדיוק עומד לקרות ואתה צריך להצליח להגיב נכון באוויר".

הבוחן בקוקפיט: מפקד חיל-האוויר
מי שבחן את חניכי המגמות השונות היו קצינים בכירים מרחבי החיל: מפקדי טייסות, מפקד בית-הספר לטיסה, מפקד בסיס חצרים ואפילו מפקד חיל-האוויר, האלוף אמיר אשל. כולם באו להכיר ולבחון את דור העתיד של טייסי חיל-האוויר. "הייתי הרבה יותר לחוץ על הקרקע, לפני הטיסה", מספר יפתח. "בשנייה שאני עולה לאוויר, זה דורש ממני להיות כל כך מרוכז, שאני שוכח בכלל שיש מישהו מאחוריי ושזה מבחן. אין ספק שזו הקלה גדולה מאוד לדעת שסיימתי את הגיחה האחרונה שלי בקורס".

 
1 | 2 | 3 | 4
 
אחרי שלוש שנים מאתגרות, הגיע המבחן האחרון: פרחי הטיס המריאו לטיסה מסכמת
אחרי שלוש שנים מאתגרות, הגיע המבחן האחרון: פרחי הטיס המריאו לטיסה מסכמת