יומן ארועים

Bookmark and Share
לוחמים חדשים לשלדג: "לפעול על גבול הדמיון" פורסם בתאריך 04.12.2012
תגיות: שלדג , הכשרות
לאחר כמעט שנתיים של מסלול הכשרה מפרך, הצטרפו השבוע לוחמים חדשים ליחידת הקומנדו של חיל-האוויר. "ליחידה יש יכולות ייחודיות בחיל-האוויר ובצה"ל כולו", אמר מפקד החיל והעניק להם את סיכת הלוחם, "הרחק מאור המרחב הגלוי, פועלת היחידה על גבול הדמיון"
מערכת אתר חיל-האוויר

לוחמי שלדג חדשים התייצבו השבוע על ראש המצדה וקיבלו בהתרגשות את סיכת הלוחם שלהם. הם ממשיכים מסורת ארוכת שנים של היחידה, שהוקמה לאחר מלחמת יום כיפור על מנת לספק לחיל-האוויר יכולת עצמאית בנושאי קומנדו ומודיעין. לרגע הזה חיכו הלוחמים כבר כמעט שנתיים של מסלול הכשרה מפרך, במהלכו עברו טירונות חי"ר, קורס צניחה, קורס טרור וקורסים אחרים בתחומי הקומנדו והשטח.

כעת, יצטרפו הלוחמים אל שורותיה של "שלדג". בספרי המורשת של היחידה נרשמו סיפורים רבים שלא ניתן עדיין לספר ומבצעים עלומים הרחק מגבולות המדינה. בתחילת שנות ה-90, תחת פיקודו של רא"ל בני גנץ, נטלה היחידה חלק מרכזי במבצע "שלמה", שבמסגרתו הועלו תוך 34 שעות מעל 14 אלף יהודים מאתיופיה לישראל. בשנות הלחימה בלבנון - מלחמת לבנון הראשונה, מבצעי "דין וחשבון" ו"ענבי זעם" ומלחמת לבנון השנייה - פעלה היחידה בכל משימותיה, ואף קיבלה צל"ש יחידתי במבצע "ענבי זעם".

pin

מפקד חיל-האוויר: "תידרשו לפעול מול איומים מידיים ומתהווים"
"היום אתם מצטרפים למשפחת הלוחמים של חיל-האוויר", אמר למסיימי המסלול האלוף אמיר אשל, מפקד החיל. "ענידת כנפי הלוחם של שלדג מסמנת סיום מסלול ארוך ומפרך. נמצאתם ראויים, אנושית ומקצועית, להימנות על היחידה המיוחדת הזאת. ענידת הכנפיים מציינת את האחריות שתוטל עליכם ואת הציפיות שלנו מכם כקבוצת לוחמים מובחרת.

"העת הנוכחית במזרח התיכון מתאפיינת בשינויים גדולים שאינם מבשרים אביב. חיל-האוויר, ושלדג בתוכו, נדרשים לפעול באופן רציף מול איומים מידיים ומתהווים. במהרה תוטלו למעגל העשייה בו תידרשו לגלות רוח לחימה, יכולת מקצועית גבוהה, גמישות וכושר הסתגלות. אני בוטח ביחידה ובכם שתעמדו במבחנים הנכונים לנו, כיאה למסורת היחידה, מורשתה של חיל-האוויר".

 
1 | 2
 
יחידת הקומנדו של חיל-האוויר קיבלה לשורותיה לוחמים חדשים
יחידת הקומנדו של חיל-האוויר קיבלה לשורותיה לוחמים חדשים