יומן ארועים

Bookmark and Share
חיזוק לשת"פ אוויר וקרקע בגבול מצרים פורסם בתאריך 01.11.2012
תגיות: שיתוף פעולה , היחידה לשיתוף פעולה , כוחות קרקע , מצרים
בעקבות התחממות הגבול בסיני, הוחלט בצה"ל לחזק את ההיערכות בסמוך לגבול בין ישראל ומצרים. במסגרת זו, הודק שיתוף הפעולה בין כוחות האוויר והקרקע: קצינים באוגמ"ר 80, האוגדה המרחבית אשר אמונה על האזור, למדו כיצד להכווין מסוקים
יובל צוק

לאור התחממות הגבול הדרומי, כבר לאחר הפיגוע בכביש 12 באוגוסט אשתקד הוחלט בצה"ל על הגברת הערנות בגבול עם סיני. תקרית האש שבה נהרג חייל התותחנים רב"ט נתנאל יהלומי רק חיזקה את ההבנה שיש לשנות את ההיערכויות בגבול בין ישראל ומצרים.

כחלק מהתעצמות הכוח בדרום, הוחלט לחזק את הקשר של כוחות הקרקע עם חיל-האוויר. השבוע, נערכה בבסיס רמון השתלמות אווירית לאוגמ"ר 80, "עוצבת אדום", השייכת לפיקוד דרום. הסדנה עסקה בקשר בין כוחות חי"ר למסוקי סער ומסוקי קרב, בדגש על הפעילות היום-יומית בגזרה: התמודדות עם מסתננים ופעילות חבלנית בגבול. קציני האוגדה למדו להכווין מסוקים וסיירי אוויר והתאמנו על כך בשטח.

שיתוף פעולה גובר בגבול עזה ומצרים
השתלמויות אוויר הפכו לדבר שבשגרה עבור חטיבות חי"ר, תותחנים ושריון, אלא שעד כה הן היו פחות רלוונטיות עבור חטיבות מרחביות, שתפקידן לשמור בגבולות. לאחרונה הפכה אוגדת עזה לאוגדה הראשונה שבה נערכה השתלמות לחיזוק הקשר בין כוחות אוויר וקרקע, בשל הפעילות האווירית האינטנסיבית ברצועה. כעת, בעקבות האיומים הגוברים מסיני, הצטרפה אליה גם אוגמ"ר 80 האמונה על גבול מצרים. "ישנם מעברים פתוחים בין עזה ומצרים", מסביר סרן מאיר, ראש מדור בט"ש ומשולבים בצוות דרום של היחידה לשיתוף פעולה. "לכן עבורנו אלו גבולות שווי ערך".

 

 
1 | 2 | 3
 
בעקבות ההתחממות בגבול מצרים, הוחלט לחזק את ההיערכויות באזור
בעקבות ההתחממות בגבול מצרים, הוחלט לחזק את ההיערכויות באזור