יומן ארועים

Bookmark and Share
שורת מינויי בכירים בחיל פורסם בתאריך 30.10.2012
תגיות: בכירים
בהמשך לסבב המינויים ואיושי הבכירים בצמרת צה"ל, אישר אתמול הרמטכ"ל את מינויים של שלושה בעלי תפקידים משמעותיים בחיל: תא"ל דוד ברקי לראש להק כוח האדם, אל"ם ירון לראש להק מסוקים ואל"ם רן לראש להק ציוד
טל מיכאל

אמש אישר הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, את קידומם ומינויים של מספר תתי-אלופים ובכירים בכל זרועות צה"ל. בהמשך להחלטתו, ימונו בחודשים הקרובים שלושה ראשי להקים חדשים בחיל-האוויר.

תא"ל דוד ברקי יחליף את ראש להק כוח-אדם, תא"ל אילן בוגר. תא"ל ברקי, שכיום עומד בראש להק המסוקים, מילא במהלך השנים שורה רחבה של תפקידים בעולם המבצעי ובמטה. במהלך דרכו הוא פיקד והדריך בבית-הספר לטיסה, ולאחר מכן פיקד על טייסת היסעורים "דורסי הלילה". כעת, יעמוד בראש הלהק האחראי על פיתוח המשאב האנושי בחיל.

במקומו, ייכנס לנעליו של ראש להק המסוקים אל"ם ירון, מפקד היחידה לשיתוף פעולה בין כוחות אוויר וקרקע, אשר יקודם לדרגת תא"ל. אל"ם ירון מכיר היטב את מערך המסוקים: בעברו, הוא היה מפקד טייסת "מגע הקסם", פיקד על מגמת מסוקים בבית-הספר לטיסה ועמד בראש ענף השתתפות במטה החיל.

השינויים בדרגים הבכירים פוקדים גם את להק ציוד. את ראש הלהק הנוכחי, תא"ל רן לוי, יחליף במהלך השנה הבאה אל"ם רן בשביץ, שיקודם לדרגת תא"ל. אל"ם רן, כיום ראש מחלקת מטוסים בלהק ציוד, החל את דרכו כעתודאי להנדסת אלקטרוניקה בטכניון. בשנים האחרונות אף פיקד על יחידת האחזקה האווירית בחיל, וניצח על שתיים מהתוכניות הגדולות שבוצעו ביחידה: השיקום של מטוס ברק 041 אחרי שהתרסק, ושל יסעור 985 המיושן שפורק והורכב מחדש.

תא"ל דוד ברקי ימונה לראש להק כוח האדם
תא"ל דוד ברקי ימונה לראש להק כוח האדם