יומן ארועים

Bookmark and Share
נפתח התרגיל המשותף הגדול אי פעם עם צבא ארה"ב פורסם בתאריך 21.10.2012
תגיות: תרגילים ואימונים , שת"פ עם זרים , מערך ההגנה האווירית , ארה"ב , תרגיל ה-AC
התרגיל הגדול ביותר שנערך בין שתי המדינות נועד להידוק שיתוף הפעולה ושיפור היכולות הצבאיות, בהתמודדות עם מגוון רחב של איומים וללא קשר לאירועים השונים במזרח התיכון
שיר אהרון ברם

אלפי חיילים אמריקאיים ישתתפו בקרוב בתרגיל הגדול ביותר שנערך בין צה"ל לצבא ארה"ב, תחת השם Austere Challenge 12. התרגיל מבוסס על שיתוף הפעולה ההדוק בין שתי המדינות ומטרתו להבטיח את היתרון האיכותי של צה"ל. ההכנות לתרגיל החלו כבר לפני למעלה משנתיים, ולקיומו אין קשר לאירועים אקטואליים במזרח התיכון. "התרגיל מבטא אמונה משותפת וערכים משותפים, ומחזק את הביטחון וההגנה על מדינת ישראל", הסביר מפקד מערך ההגנה האווירית, תא"ל שחר שוחט. "שיתוף הפעולה הוא עדות למחויבותו של השותף".

בתרגיל יהיו מרכיבי פטריוט והגנה אווירית אחרים שיוטמעו בשטח, ביניהם גם ספינות החמושות בטילי הגנ"א. התרגיל הינו חלק מהסכם ארוך טווח בין צה"ל ו-EUCOM, הפיקוד האירופאי בצבא ארה"ב, לקיום תרגילי שיתוף פעולה על בסיס שנתי.

לראשונה: סוללות מבצעיות של "כיפת ברזל" ישתתפו בתרגיל
התרגיל צפוי להמשך שלושה שבועות וייבחנו בו טכנולוגיות משופרות שלא היו קיימות בתרגיל המשותף הקודם שנערך בין שני הצבאות. גם "כיפת ברזל" תשתתף בתרגיל, וגם מערכת "קלע דוד", שייבחנו במשותף ובזמן אמת. "כמו כן, נקיים סימולציה חוצת יבשות עם מערכות שנמצאות בחו"ל, שזה תוצר חשוב של ההתפתחות הטכנולוגית בשנים האחרונות", ציין תא"ל שוחט.

חשוב לציין כי התרגיל לא מתייחס לאיום מסוים באזור אלא לתרחיש כללי ומגמות אזוריות. "התרחיש יהיה רב זירתי ומטרתו לדעת איך להתמודד ביחד עם האיומים השונים בגזרה", הוא הסביר. התרגיל המשותף, כאמור, יתמקד בהיבט ההגנתי ולא בהיבט ההתקפי - ותכליתו התייחסות לאיומים על ישראל, לרבות רקטות, פצמ"רים וטילים בליסטיים קצרי וארוכי טווח.

 
1 | 2 | 3