יומן ארועים

Bookmark and Share
כל מטוסי ה-F-16 חזרו לטיסה פורסם בתאריך 27.09.2012
תגיות: ברק (F-16) , המערך הטכני
לפני מספר חודשים התגלתה תקלה במטוסי ה"ברק" (F-16C/D) בחיל והם קורקעו מטיסות אימון. במשך שבועות, עמלו הצוותים הטכניים על המטוסים כדי להשיב אותם אחד אחרי השני לאוויר. כעת, זה רשמי: כל הברקים חזרו לטוס
לילך גונן | צילום: יונתן זלק

לפני כשלושה חודשים, נחתו בבסיס רמת-דוד שני מטוסי ברק (F-16) בגלל תקלת מנוע חמורה. לאחר בדיקות מעמיקות, נמצאה הסיבה לתקלה: חלקים מציפוי כונסי האוויר התקלפו בגלל עומס החום ופגעו במנוע. בעקבות התקלה, קורקעו רוב מטוסי המערך מאימונים, אף על פי שכולם נותרו בכוננות מבצעית.

כבר ביום למחרת, התחילו אנשי טייסת התחזוקה בבסיס לעמול על תיקון המטוסים. מרגע שהחלה העבודה היא כמעט ולא פסקה, כל עוד השמש זורחת ולפעמים גם הרבה אחרי שהיא שקעה. אנשי טייסת תחזוקה והגפים הטכניים עבדו במשך שבועות כדי להשיב את המטוסים לכשירות כמה שיותר מהר. מנועי המטוסים הוצאו והצבע הישן הוסר עד הטיפה האחרונה. לאחר בדיקות מקיפות נצבעו כל הכונסים מחדש, בציפוי שונה ועמיד יותר.

כעת, כל מטוסי ה-F-16 חזרו לאוויר עם מלוא המשימות שלהם: תקיפות, גיחות אימון, קרבות-אוויר מדומים וכל היתר. "האתגר היה לסיים את התהליך כמה שיותר מהר, כדי שיהיו כמה שיותר מטוסים לאימונים", הדגיש רס"ן שלומי פלניצקי, מפקד גף מטוסים. "הבסיס התמודד עם פתרון המשבר ובמקביל המשיך את האימונים ככל האפשר. התמקדנו בלעשות זאת בצורה הכי בטוחה שאפשר".

 
1 | 2 | 3
 
הטכנאים עבדו במשך שבועות כדי להשיב את המטוסים לכשירות כמה שיותר מהר
הטכנאים עבדו במשך שבועות כדי להשיב את המטוסים לכשירות כמה שיותר מהר