יומן ארועים

Bookmark and Share
עשרות מתנדבים התגייסו לחיל-האוויר פורסם בתאריך 06.09.2012
תגיות: מתנדבים בחיל , טירונות
בחיל-האוויר משרתים כיום כ-350 מתנדבים, המספר הגבוה ביותר בין החילות בצה"ל. היום, הצטרפו עוד עשרות חיילים מתנדבים אל שורות החיל הכחול: "מוטיבציה יכולה לנצח יכולות"
שיר גולן

160 מתנדבים התגייסו לצה"ל בחודש האחרון. כ-70 מתוכם כבר הספיקו להחליף את המדים למדי בז' ולקבל כומתה אפורה: בשבוע הקרוב, הם ישתבצו ביחידות ובטייסות השונות של חיל-האוויר וימלאו מגוון תפקידים בחיל.

"יש לי פרופיל נמוך, ולכן לא אפשרו לי להיות ביחידה קרבית", מספר טוראי תומר קמחי, בן 19 מהרצליה. שקיווה להיות לוחם ב-669. הוא אומנם לא יוכל להפוך ללוחם ביחידת החילוץ, אך בקרוב יגיע לשרת בה כמדריך לוחמה ויחווה את פעילותה מנקודת מבט אחרת. "חיפשתי מקום שאוכל לתרום בו הכי הרבה", מספר תומר, "ושמעתי על התפקיד הזה. לאחר ראיונות התקבלתי לתפקיד, ושמחתי מאוד על כך. אני מצפה לשירות שם".

לאחר שסיימו טירונות, יגיעו המתנדבים למגוון תפקידים. בין היתר, היה אפשר למצוא ביניהם מש"ק אמל"ח ביחידת "שלדג", פקמ"צית, פקח טיסה, צלם בבטאון חיל-האוויר, מש"קית מודיעין וניווט. "אוכלוסיית המתנדבים רצויה מאוד בצה"ל בכלל ובחיל האוויר בפרט", הסבירה רס"ן גלית שחר, ראש מדור צוות תעופה-מנהלה בלהק כח האדם. "למרבית המתנדבים יש מוטיבציה גבוהה מאוד לשירות, ומוטיבציה יכולה לנצח יכולות. מאחורי כל מתנדב עומד טיפול אישי, מורכב ועמוק, החל מקשר טלפוני ועד שיבוץ פרטני, בהתאם למתנדב. מבחינתנו זה מימוש החזון של צבא העם". 


 
1 | 2 | 3
 
גיוס המתנדבים הגדול ביותר לשנת 2012
גיוס המתנדבים הגדול ביותר לשנת 2012