יומן ארועים

Bookmark and Share
בית-ספר חדש לשת"פ בין כוחות אוויר וקרקע פורסם בתאריך 27.08.2012
תגיות: שיתוף פעולה , היחידה לשיתוף פעולה , כוחות קרקע , יחשת"פ , הדרכה
אלפי ילדים חזרו היום ללימודים לשנה עמוסה במתמטיקה, היסטוריה ולשון. בחיל-האוויר נפתח לאחרונה בית-ספר אחר לגמרי, שבו ילמדו טייסים וקצינים מזרוע היבשה כיצד לשתף פעולה זה עם זה
מיכל ויסברוד

שני מיליון תלמידים החלו היום שנת לימודים חדשה. ילדים העולים לכיתה א', שוחרים בבתי-הספר הטכניים, תיכוניסטים לפני גיוס - כולם נרגשים לגלות אילו חוויות וזיכרונות תעניק להם השנה הקרובה.

את ספסל הלימודים יפקדו ב-2012 גם קצינים מחיל-האוויר ומזרוע היבשה, שיגיעו לבית-ספר לשיתוף פעולה. בית-הספר החדש, שעל הקמתו הוחלט לפני כשנה בעקבות לקחים ממלחמת לבנון השנייה, החל לאחרונה את פעילותו. יריית הפתיחה הייתה עם סיום הכשרתם של 20 קציני סיוע אש "ירוקים", שכעת יוצבו בחטיבות הקרקע השונות וברגעים מבצעיים ילוו את שיתוף הפעולה שלהן עם הטייסות.

בזמן הקרוב, צפוי בית-הספר לשילוביות להעביר לנציגים מכל רחבי צה"ל ימי אימון, הכשרות, סדנאות וימי עיון שכל מטרתם לשפר את שיתוף הפעולה בין ה"כחולים" וה"ירוקים". ביחידה החיל-אווירית לשיתוף פעולה מקווים כי בית-הספר יאפשר ליצור שפה משותפת בין השמיים והקרקע, להכיר זה את יכולותיו של זה ולהבין את היתרונות והמגבלות של כל אחד מהצדדים.

"בתקופה זו, רוב הפעילות של מערך מסוקי הסער מתמקדת באימונים רבים עם כוחות הקרקע", אמר לבטאון חיל-האוויר תא"ל דוד ברקי, ראש להק אוויר למסוקים. "משנת 2006, חלה עלייה משמעותית באימונים משותפים. מדובר באימונים נרחבים למרבית המסגרות בצה"ל, בפיקודים, באוגדות ובחטיבות", הסביר תא"ל ברקי. "כל המטרה היא להגיע להכשרה משותפת ולהיכרות של הצרכים והאפשרויות למענה מהאוויר והקרקע".

banner

 
1 | 2 | 3 | 4
 
גם הקצינים יפקדו את ספסל הלימודים
גם הקצינים יפקדו את ספסל הלימודים