יומן ארועים

Bookmark and Share
דרוש ל"לוקהיד מרטין": רעיון שישנה את העולם פורסם בתאריך 15.08.2012
תגיות: תעופה עולמית
אם אתם יצירתיים מספיק כדי להמציא יוזמות חדשניות למען העולם, "לוקהיד מרטין" מחפשת אתכם. בימים אלה ממש משיקה החברה תחרות חדשנות נושאת פרסים, הפתוחה לכלל תושבי העולם היצירתיים. אז למה אתם מחכים? תנו לדמיון שלכם לעוף
טל מיכאל

"אין דבר יותר רב-עוצמה מרעיון טוב", אמר פעם הסופר ומהחזאי ויקטור הוגו. הוא מתחיל במשהו קטן, חסר חשיבות ומשמעות, לאט-לאט מתרחב ומשתנה ובסוף, במקום הנכון ובזמן הנכון, הוא פורץ.

בדיוק על הרעיונות המטורפים האלה מתבססת ענקית התעופה "לוקהיד מרטין" כבר 100 שנה. זה התחיל בצעד קטן: גלן ל. מרטין בנה את מטוסו הראשון בתוך כנסייה נטושה שהשכיר בלוס אנג'לס. במקביל, ניסו את מזלם האחים מלקלום ואלן לוקהיד, שפתחו חברה לפתרונות מכאניים. תוך כמה שנים, 400 הקילומטרים שהפרידו ביניהם הצטמצמו, ושתי החברות התאחדו לכדי ענקית אחת המפתחת כיום מטוסים חמקנים, רכיבים לכלי חלל, כלי טיס בלתי מאויישים. אחד הפרויקטים הבולטים של "לוקהיד מרטין" הוא מטוס ה-F35, מטוס הקרב העתידי של חיל-האוויר.

חשיבה עם מעוף
לרגל חגיגות ה-100, מציעה לוקהיד לתושבי העולם להשתתף בתחרות חדשנות נושאת פרסים. אם יש לכם רעיונות נועזים בנושאי אנרגיה, אבטחת מידע ובריאות, זו ההזדמנות שלכם לפרוץ את דרככם לעתיד. "לקח חשוב מהמורשת שלנו הוא שרעיונות טובים יכולים להגיע לכל מקום", אמר ד"ר ריי ג'ונסון, סגן נשיא והמנהל הטכנולוגי הראשי בחברה. "באמצעות התחרות החדשה אנחנו יוצרים סביבה שתסייע לאנשים מרקעים וממקומות שונים לקדם את רעיונותיהם".

לרגל התחרות, הקימה החברה אתר אליו יוכלו המועמדים לשלוח את רעיונותיהם. מי שיגלוש לאתר יוכל לדרג את הרעיונות השונים ולהצביע ואלו החביבים עליו, עד אשר תיסגר התחרות וסיכומי התוצאות יועברו לועדת שופטים. הזוכה המאושר יקבל פרס כספי של 25,000$ וחוזה פיתוח במכון הטכנולוגי במרלינד, על מנת להצעיד את הרעיון - ואת העולם - קדימה.

את הרעיונות ניתן לשלוח עד ה-30 בספטמבר לאתר:
https://lmco.brightidea.com/innovatethefuture

אחת מהיצירות הגדולות של "לוקהיד מרטין": ה-F-22
אחת מהיצירות הגדולות של "לוקהיד מרטין": ה-F-22