יומן ארועים

Bookmark and Share
75 שנים להיעלמותה של אמיליה ארהארט פורסם בתאריך 02.07.2012
תגיות: תעופה עולמית
היום, לפני 75 שנים, נעלמו עקבותיה של אמיליה ארהארט: טייסת, סופרת, פמיניסטית והאישה הראשונה שחצתה לבדה את האוקיינוס האטלנטי. אף שיא ששברה לא הספיק לה, והיא החליטה לצאת למבצע חייה ולהקיף את העולם, מסע ממנו לא שבה
ארכיון בטאון חיל-האוויר

אמיליה ארהארט, הטייסת האמריקאית המפורסמת בכל הזמנים, שברה עוד ועוד שיאים. כבר בגיל 23 היא המריאה בפעם הראשונה, ולאחר מכן הייתה חלוצת הנשים שחצו את האוקיינוס השקט ואחזה במספר שיאי עולם במהירות טיסות חוצות יבשות. אבל כל זה לא הספיק לה: היא הייתה חייבת להוכיח את עצמה פעם אחת נוספת. היא יצאה למבצע הגדול ביותר של חייה, טיסה מקיפת עולם, הארוכה ביותר שנעשתה עד אז.

"זו הפעם האחרונה שאני הולכת לבצע תרגיל כזה", היא אמרה לעיתונאים שעמדו לצד מסלול ההמראה, רגעים לפני שיצאה למסע ההרפתקני. לאחר מכן, הבטיחה, היא תפרוש מטיסה ותחייה חיים של שקט ושלווה - לא יודעת שבנסיבות טרגיות, זו אכן תהיה ההרפתקה האחרונה שלה. ארהארט צעדה בנחישות אל מטוס האלקטרה שלה, עטופה במעיל ומשקפי טייסים, וטיפסה אל הקוקפיט יחד עם הנווט פרד נונן.

השניים המריאו מקליפורניה, והגיעו בדיוק בזמן המתוכנן לכל אחת מתחנות הביניים המתוכננות בארגנטינה, קניה, הודו ואוסטרליה. האחרונה בתחנות הביניים הייתה גינאה החדשה, משם המריאו לטיסה ממנה לא שבו. השדר האחרון ממטוסם נקלט על ידי ספינה של משטר החופים ב-2 ביולי 1937, לפני 75 שנה, בשעה 8:44 בבוקר. "אנחנו טסים לכיוון צפון-מזרח, במכלים נותר דלק לחצי שעה, איתור המקום בספק, חוזרים על המסר...". עשר אוניות מלחמה ויותר מ-100 מטוסים לקחו חלק בחיפושים, אך למטוסם או לגופותיהם של הטייסת והנווט לא נמצא זכר. אמיליה ארהארט, אגדה עוד בחייה, נעלמה.

 
1 | 2
 
אגדה עוד בחייה: אמיליה ארהארט
אגדה עוד בחייה: אמיליה ארהארט