יומן ארועים

Bookmark and Share
פרס ביטחון ישראל למפתחי "כיפת ברזל" פורסם בתאריך 25.06.2012
תגיות: כיפת ברזל , מערך ההגנה האווירית
צוות המהנדסים שעומד מאחורי פיתוח מערכת יירוט הרקטות "כיפת ברזל" יקבל את פרס ביטחון ישראל לשנת 2012. המערכת, ראשונה מסוגה בעולם, הפכה למבצעית ב-2011. מאז, היא רשמה לזכותה יותר מ-100 יירוטים
מערכת אתר חיל-האוויר

צוות המפתחים של מערכת היירוט "כיפת ברזל" נבחרו לזוכים בפרס ביטחון ישראל, כך החליטו שר הביטחון אהוד ברק ומנכ"ל המשרד אודי שני. הפרס, הניתן מדי שנה על תרומה לביטחונה של מדינה ישראל, יוענק בספטמבר לשמונה מבכירי המהנדסים שפיתחו את המערכת, ובראשם המהנדסים של מפא"ת, חברת רפאל האחראית על פיתוח המערכת וחברת אמפרסט, שפיתחה את מערכת השליטה והבקרה. את הפרס יקבל גם מערך ההגנה האווירית, שלוחמיו הם שמפעילים את המערכת בשטח.

מערכת "כיפת ברזל", שבימים האחרונים חצתה את קו 100 היירוטים, פותחה תוך זמן קצר במיוחד. הפיתוח הרשמי, עליו הופקדה רפאל, החל בשנת 2007. ארבע שנים לאחר מכן, מערך ההגנה האווירית ביצע את היירוט הראשון של המערכת - גראד שנורה מרצועת עזה לעבר אשקלון.

היום, קצת יותר משנה לאחר מכן, פועלות ארבע סוללות של המערכת, אשר מכשירות עוד ועוד אתרים בארץ לפריסה של המערכת ויוצרות מרחבי הגנה חדשים. "מערך ההגנה האווירית גאה על שאנשיו הינם חלק ממקבלי פרס בטחון ישראל למערכת כיפת ברזל", אמר מפקד מערך ההגנ"א, תא"ל דורון גביש. "לוחמי המערך עושים ימים כלילות בשמירה על בטחון תושבי מדינת ישראל בהגנת שמי המדינה מפני כלי טיס, טילים ורקטות, וימשיכו לעסוק עסוק בחיזוק רגל ההגנה בתפיסת הביטחון הלאומית".

"כיפת ברזל" מצטרפת לשורה ארוכה של מערכות נשק בחיל-האוויר שמפתחיהן זכו בפרס לביטחון ישראל. בין היתר ניתן למנות את "ברק פלדה" (פצצת Spice), לוויני אופק והטיל פיתון 4.

 
1 | 2 | 3
 
"כיפת ברזל" יירטה עשרות רקטות בשנה האחרונה
"כיפת ברזל" יירטה עשרות רקטות בשנה האחרונה