יומן ארועים

Bookmark and Share
מכשירים קציני הגנ"א לסוללת החץ החדשה פורסם בתאריך 21.06.2012
תגיות: מערך ההגנה האווירית , קצינים , חץ , שילוב נשים
מחזור נוסף של קצינים הצטרף אמש למערך ההגנה האווירית, אשר חשיבותו מוכחת מדי יום. חמישה קצינים נוספים ל"כיפת ברזל", קצינים ותיקים שהוסבו כדי לאייש את סוללת החץ החדשה ובנות עם דם "כחול" במשפחה
שיר אהרון ברם

מגיני השמיים החדשים: 23 קצינים ושלוש קצינות התווספו אתמול למערך ההגנה האווירית (הגנ"א) בטקס סיום קורס הקצינים שנערך בבית הספר להגנה אווירית. ברחבת המסדרים הוצגו סוללות ההוק, הסטינגר, היהלום (פטריוט) והחץ. בלטה בחסרונה סוללת "כיפת ברזל", אשר נמצאת כעת בתעסוקה מבצעית באזור הדרום.

"אתם מייצגים את חוד החנית בהגנה מפני טילים ורקטות, כמו גם בהגנה מפני כלי טיס. את הניצחון ישיג צה"ל בהתקפה, אבל ללא הגנה הוא יתקשה מאוד לנצח", אמר מפקד חיל-האוויר, האלוף אמיר אשל. "המערך צועד במקומות שרגל עוד לא דרכה בהם. כאן מתפתחות תפיסות ותורות לחימה חדשות. אבל טכנולוגיות, מתקדמות ככל שיהיו, שוות כקליפת השום ללא אנשים איכותיים. לפניכם דרך ארוכה ומאתגרת".

בין הקצינים המיועדים למערכות הנשק השונות, בלטו הקצינים המיועדים של מערכת ה"חץ". "הסיבה לכך שישנה כמות גדולה של קציני חץ חדשים, ביחס לקצינים בשאר המערכות, היא הסוללה החדשה שמוקמת בימים אלו", הסבירה סרן הדר שוחט, מפקדת בית-הספר לחץ.

ישנן בנות
לסג"ם שחף בן יעקב, קצינה לוחמת חדשה במערכת ה"פטריוט", יש היסטוריה של לוחמות במשפחה: אחותה, רס"ן לירון בן-יעקב, התגייסה אף היא למערך ההגנ"א כלוחמת פטריוט והתקדמה לתפקידי פיקוד בשטח ובמטה. עוד כשלירון הייתה בטירונות, נחשפה שחף לעולם ההגנה האווירית ולמערכת היהלום.

"אני חושבת שלא צריך להיות הבדל בין גברים לנשים, וההכשרה במערך מוכיחה את זה", אמרה סג"ם שחף. "היחס פה שווה, ואני חושבת שאין סיבה שנשים לא יתקדמו במערך הזה. בקרוב נראה נשים בתפקידים בכירים יותר, כמו סמג"דיות, מעבר לתפקיד של מפקדת סוללה שאותו נשים במערך מאיישות כבר עכשיו". לדבריה של סג"ם שחף, היא הושפעה מאחותה הגדולה, ונחשפה כבר בגיל צעיר למערך ההגנ"א ולמערכת היהלום, מה שהשפיע מאוד על בחירתה.מימין - שחף מבקרת את אחותה הגדולה בטירונות, משמאל - סג"ם שחף מצטרפת לרס"ן לירון והופכת לקצינה חדשה במערך

הקצינים החדשים של מערך ההגנ"א
הקצינים החדשים של מערך ההגנ"א