יומן ארועים

Bookmark and Share
לוחם 669 מסיים קורס טיס. "הכל אפשרי" פורסם בתאריך 24.06.2012
תגיות: 669 , יחידת 669 , קורס טיס , צוות אוויר
סגן אביב, בן 24, חלם להיות טייס מאז שהיה ילד קטן. בעיה רפואית הובילה אותו להתגייס במקום זאת ליחידת 669, אבל אחרי שלוש שנים של הזנקות וחילוצים, הוא החליט לנסות להגשים את החלום. היום הוא יקבל כנפיים
איתי איתמר

סגן אביב (24) ראה כמעט הכל. במשך שלוש שנים הוא זינק ממסוקים, סייע באינספור חילוצים והציל חיים. רק לאחר שסיים את שירותו כלוחם ביחידת 669 יצא לקורס טיס, במטרה לקבל את כנפי הטיסה עליהן תמיד חלם.

"זה התחיל כבר כשהייתי ילד, כשאבא שירת כפקח העמסה במערך התובלה. זו הייתה שריטה שהלכה והעמיקה", מספר סגן אביב, המסיים את הקורס במערך בו התחיל אביו. "בתיכון היה לי ברור שאני הולך להגשים את החלום והתחלתי את המיונים לקורס-טיס". אך לאחר שנפסל במבדקים, אביב מצא את עצמו עובר את מסכת הגיבושים ליחידות המובחרות, והתקבל ליחידת החילוץ והפינוי בהיטס.

"אמרו שאני משוגע"
הבעיה הרפואית שפסלה אותו מלכתחילה לא נפתרה, וגם בשירותו ב-669 לא התאפשר לאביב לעבור את קורס הצלילה הנדרש מהלוחמים. לאחר שנה ארוכה של ערעורים ומכתבים, הוכיחו מומחים כי אביב כשיר לעבור את המסלול. "הייתי באמצע הדרך, ורציתי להשלים את הדרך שהתחלתי ביחידה", הסביר סגן אביב, "אבל היה לי ברור שלאחר מכן אני אלך להגשים את החלום שלי". אחרי כמעט שלוש שנים ב-669, ניסה אביב להתמיין מחדש לקורס. "אנשים אמרו שאני משוגע", הוא מספר בחיוך, "אפילו אמא שלי חשבה ככה. אבל החברים הקרובים, המפקדים מהיחידה ואפילו אבא שלי תמכו בי מאוד".

תוך זמן קצר, אביב למד להתרגל מחדש לנשק הארוך, למסדרים בשלשות ולשינה באוהלי הטירונות בבית-הספר לטיסה. "כל פעם שהייתי שומע הזנקה של 669 מטייסת 'ציפורי המדבר', קפצתי. אי אפשר להתעלם מזה".

בקיץ 2010, יומיים אחרי טיסת הסולו הראשונה שלו, צפה אביב בחניכה אחרת נוטשת את מטוס ה"עפרוני" שלה וצונחת לקרקע. "היינו בליין כשהיא נטשה, חיכינו בקרבת מקום עם דליי המים, זו מסורת אחרי הסולו", הוא משחזר. "כשזה קרה, מיד רצתי אליה. פתאום הבנו כמה זה מסוכן, כמה יכולת יש לך בידיים. חמש דקות אחר כך, כבר נחת מסוק עם צוות של 669 כדי לחלץ אותה. פתאום כל העולמות שלי התחברו". 

 
1 | 2 | 3
 
סגן אביב. "זו הייתה שריטה שהלכה והעמיקה"
סגן אביב. "זו הייתה שריטה שהלכה והעמיקה"