יומן ארועים

Bookmark and Share
התרסקות קטלנית של סוחוי באינדונזיה פורסם בתאריך 14.05.2012
תגיות: מבט עולמי , תעופה עולמית , רוסיה
מטוס הנוסעים המודרני הראשון שייצרה התעשייה האווירית הרוסית התרסק בשבוע שעבר בטיסת מבחן באינדונזיה. ההתרסקות, שבה נהרגו 45 אנשים, עלולה לסכן את עתידה של תעשיית מטוסי הנוסעים הרוסית
ליה שנל

הוא היה אמור להיות מוצר הדגל של תעשיית התעופה האזרחית הרוסית, שנותרה מדשדשת ולא חדשנית לאחר נפילת ברית המועצות. אך השבוע, חווה ה"סוחוי סופרג'ט 100" את האסון הראשון בקריירה.

המטוס המריא לטיסת מבחן ביום רביעי האחרון מג'קרטה בירת אינדונזיה, כשעליו 45 נוסעים, ביניהם אנשי צוות, עיתונאים ואנשי עסקים מרוסיה ואינדונזיה. תוך זמן קצר אבד הקשר עמו, ורק לאחר 24 שעות של חיפושים, בשיתוף צבא אינדונזיה, נמצאו שרידי המטוס, שהתרסק אל תוך צלע הר געש.

הסיבות להתרסקות אינן ידועות עדיין. רק אתמול, הצליחה משלחת של הכוחות המיוחדים האינדונזיים לטפס עד להריסות, שנמצאות על צלע הצוק בגובה חצי קילומטר, כדי לחלץ את הקופסא השחורה של המטוס, שעשויה לשפוך אור על התקרית.

הסופרג'ט הוא מטוס הנוסעים הרוסי הראשון שיוצר מאז התפרקות ברית המועצות, והוא פותח על ידי חברת סוחוי בשיתוף עם מספר חברות מערביות. הוא הוצג לראשונה ב-2007, אך מאז פיתוחו התעכב והוא נמצא כיום בשירותן של שתי חברות תעופה בלבד: "איירופלוט" הרוסית ו"ארמאוויה" הארמנית. עם זאת, 174 מטוסים מהדגם הוזמנו כבר על ידי חברות שונות. 42 מתוך המטוסים שהוזמנו נועדו לאינדונזיה, ששוק התעופה שלה גדל במהירות בשנים האחרונות.

עד שלא יתבררו נסיבות ההתרסקות, היא מעמידה בסימן שאלה את עתידה של תעשיית מטוסי הנוסעים הרוסית, שהחלה לצאת מקיפאונה המתמשך, וכן את עתיד פס הייצור האזרחי הראשון של חברת מטוסי הקרב סוחוי. לרוסים נותר רק להחזיק אצבעות ולקוות שהאסון לא יפגע בפרויקט הגדול ביותר שלהם מזה עשרות שנים.

 
1 | 2 | 3
 
צוותים מיוחדים מחפשים את הקופסה השחורה
צוותים מיוחדים מחפשים את הקופסה השחורה