יומן ארועים

Bookmark and Share
האלוף אשל התמנה למפקד חיל-האוויר פורסם בתאריך 14.05.2012
תגיות: מפקד חיל-האוויר , עידו נחושתן , אמיר אשל
באופן רשמי, העביר האלוף עידו נחושתן את שרביט הפיקוד על חיל-האוויר לאלוף אמיר אשל. "במזרח התיכון אין מקום לחלשים. צה"ל חזק ובו חיל-האוויר: זרוע ההרתעה, ההכרעה וההגנה, הם תעודת הביטוח לקיום מדינת ישראל, יהודית ודמוקרטית"
מערכת אתר חיל-האוויר | צילום: יונתן זלק

חיל-האוויר קיבל הבוקר מפקד חדש: לאחר 35 שנים של טיסה בחיל, הפך האלוף אמיר אשל למפקדו. את נס הפיקוד, ואיתו את האחריות הגדולה שנושא עליו מפקד החיל, הוא קיבל מידיו של האלוף עידו נחושתן. חמש-עשרה שנים לאחר שפיקד על בסיס חצור, חתם היום האלוף נחושתן את מערכת היחסים ארוכת השנים עם חיל-האוויר, ובפרידה אחרונה בהחלט - העביר את המושכות לאלוף אשל.

"חיל-האוויר - ממש כמו מדינת ישראל - החל אז את דרכו יש מאין עם קומץ אנשים, שמונה מטוסים קלים ואף לא מסלול אחד שמיש לטיסה", אמר האלוף נחושתן. "היום, די במבט אחד מסביב - וגם אל השמיים - כדי לראות שהמציאות עלתה על כל חלום. פרק אחר פרק הלך החיל והתגבש לכלל כוח מחץ רב-עוצמה, בעל מורשת מפוארת ומוניטין עולמי, המהווה עמוד תווך בביטחון וגם משענת הכרחית לשלום. כל משמרת בעשייתה, מרוץ שליחים נצחי בו עובר הלפיד כציווי ממפקד למפקד.

"בעוד דקות, אעביר את נס הפיקוד לידידי ורעי האלוף אמיר אשל, מפקד מוכשר ומנוסה, מכיר את החיל ומשימותיו. הלפיד יעבור לרץ השבעה-עשר במרוץ השליחים, שיצא לדרכו לפני שישים וארבע שנים. אמיר, ברגשי גאווה וסיפוק - וגם בהתרגשות - אני מעביר לידיך חיל מוכן, חד ונחוש, מודע לגודל המשימות ולעומק משמעות העשייה; חיל שהתברך בשדרת פיקוד מעולה ובאנשים שמהווים משפחה אמיתית".

הרמטכ"ל: "חיל-האוויר ממשיך את דרכו"
"עידו, אתה חותם היום תקופה ארוכה ומפרכת, רצופת אתגרים בפיקוד על החיל", אמר הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ. "תקופה בה הובלת את החיל במבצעים נועזים, כל זאת בדרכך המחושבת. השותפות בין מפקד חיל-האוויר לרטמכ"ל היא מעבר למפקד-פקוד במטכ"ל. במקרה הזה, עידו, היא גם חברות.

"אמיר, היום אתה חוזר לחיל-האוויר ואנו מוסרים לך את האחריות מתוך אמון רב. אני בטוח שניסיונך רב השנים והיכולות בהן ניחנת יעמדו לך בתפקיד זה. אמיר ועידו, שניכם יוצאים היום לדרך חדשה, חיל-האוויר ממשיך את דרכו. עלו והצליחו".

האלוף אמיר אשל: "איננו ששים אלי קרב"
האלוף אשל קיבל את כתב מינויו לתפקיד כבר ביום חמישי שעבר, אך היום הוא הפך למפקד הרשמי של חיל-האוויר, תפקיד אליו הגיע לאחר ארבע שנים כראש אגף התכנון במטה הכללי. "מסביבנו טלטלה היסטורית", אמר מפקד חיל-האוויר החדש. "סדר ישן נמחה באחת. כוחות אפלים, זרים לערכינו, נישאים בסערה הרחוקה מלבשר על בא האביב. אין איש היודע סופה, מה יהיה מאזן הסיכונים וההזדמנויות? נגזר עלינו לחיות בערפל אי-וודאות: עומדים על המשמר, מתכוננים לחמור ומאפשרים להנהגתה המדינית למצות הזדמנויות מתוך עמדת כוח.

"במזרח התיכון אין מקום לחלשים. צה"ל חזק ובו חיל-האוויר: זרוע ההרתעה, ההכרעה וההגנה, הם תעודת הביטוח לקיום מדינת ישראל, יהודית ודמוקרטית. השנים הקרובות צופנות בחובן פוטנציאל לתפניות ומבחנים. איננו ששים אלי קרב. אם תיאלץ ישראל לשלוף חרבה מנדנה, יהי חיל-האוויר הלהב החד והקטלני, פועל אלי ניצחון, בטווחים קרובים ורחוקים מאוד, מול טרור, צבאות ואיומים מתהווים. חיל האוויר יהיה כשיר, זמין ומוכן לכל תרחיש. נעשה מאמץ, עילאי, להתקדם, להתחזק, לגשר על פערים מול האתגרים, ולנצח".

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
האלוף אשל והרמטכ"ל במסדר החלפת הפיקוד
האלוף אשל והרמטכ"ל במסדר החלפת הפיקוד