יומן ארועים

Bookmark and Share
טיסת הפרידה של האלוף נחושתן פורסם בתאריך 11.05.2012
תגיות: עידו נחושתן , טקסים ואירועים , החלפת פיקוד
התרגשות גדולה הייתה היום (שישי) בטייסת "העקרבים" בבסיס חצור. מפקד חיל-האוויר ומי שהיה מפקדה הראשון בעידן מטוס הברק הגיע היום לטוס בפעם האחרונה בטייסת. חברים מהקורס, אנשי הטייסת, משפחה וחברים באו להצדיע בפעם האחרונה
מערכת אתר חיל-האוויר | צילום: יששכר רואס

יום שישי, בטייסת "העקרב" התרגשות גדולה. האלוף נחושתן, מפקד חיל-האוויר הגיע היום לטיסת הפרידה. האווירה חגיגית, פאצ'ים חדשים מתנוססים על הסרבלים :"נפרדת מנחושתן" ופאץ' מיוחד ל"מלך העקרבים".

האלוף נחושתן מרגיש כאן בבית, זו ה - טייסת שלו בה' הידיעה. הוא היה מפקדה הראשון בעידן מטוס הברק וכאן הוא טס כל השנים. משפחת הטייסת עוטפת אותו באהבה רבה והוא מחזיר להם. חברים מהקורס, מהשירות, מפקדים ובני משפחה באים לברך. על הידיים שלו כל העת נועם הנכד, בקיא כבר במושגי החיל. "סבא מקריא לי סיפורים לפני השינה" הוא מספר "ואני מכיר מטוסי קרנף וגם את המטוס של סבא - ברק". מתכנסים לתדריך חגיגי שם מקבל האלוף נחושתן, עדכוני מזג אוויר, הערכות מודיעין ותדרוכים מבכירי החיל. הוא ישב בחדר התדריכים הזה לפני מאות גיחות אבל הפעם הכל כבר שונה. אריה הנווט בן קורס של נחושתן מספר לנו שכבר בקורס ידעו ש"חושחש" (הכינוי של נחושתן בקורס) יהיה מפקד חיל-האוויר. היום הוא בא לטוס איתו באותו המבנה.

יוצאים לטיסה, המתאר פשוט, כך נאמר, ניווט, תקיפת מטרות, תדלוק אווירי ומשימת הגנת שמי המדינה. בדרך יחלפו מעל שכונת בית הכרם בירושלים, שם נולד וגדל מפקד החיל. בדרך לדת"ק כבר ניכרים בו סימני ההתרגשות. כמעט 5,000 גיחות במהלך 37 שנות שירות בחיל וזו הפעם האחרונה עם חליפת הג'י בדרך למטוס. ראש להק ציוד ומפקד בסיס הטכני בסרבלים כחולים מלווים אותו אל המטוס ומוודאים שטיסת הפרידה תחלוף ללא תקלות.
במגדל הפיקוח, אורנה אישתו, הילדים והנכד צופים במבנה המטוסים ממריא. המבט של אורנה אומר הכל. הנכד נועם מתעניין בעיקר בכבאיות שנוסעות ליד המסלול.
באוויר יפגשו אותו מטוסי בז ומטוסי נץ ומטוס ראם לתדלוק אווירי.
רגע לפני הנחיתה הם חולפים מעל הקהל לקול מחיאות הכפיים במבנה של רביעיית ברקים ושני בזים. נחושתן נוחת אחרון ויורד לאט בסולם. חיבוק גדול לאורנה, קצת קשה לדעת מי מתרגש יותר הוא או היא.

ביום שני בבוקר יעביר את דגל חיל-האוויר לאלוף אמיר אשל ויסיים את שירותו בחיל-האוויר.

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
טייסת "העקרב" נפרדת מנחושתן
טייסת "העקרב" נפרדת מנחושתן