יומן ארועים

Bookmark and Share
האלוף אמיר אשל קיבל את המינוי פורסם בתאריך 10.05.2012
תגיות: עידו נחושתן , אמיר אשל , מפקד חיל-האוויר , החלפת פיקוד
אלוף אמיר אשל קיבל היום (חמישי) את המינוי לתפקיד מפקד חיל-האוויר בטקס חגיגי בלשכת הרמטכ"ל, במעמד שר הביטחון, מר אהוד ברק, ראש המטה הכללי, רב- אלוף בנימין (בני) גנץ ובנוכחות חברי פורום המטה הכללי ומשפחות המפקדים. ביום שני יערך טקס החלפת הפיקוד ודגל חיל-האוויר יעבור מהאלוף נחושתן לאלוף אשל.
מערכת אתר צה"ל

אלוף אמיר אשל יחליף בתפקידו את אלוף עידו נחושתן, המסיים את תפקידו כמפקד חיל-האוויר ועתיד לפרוש מצה"ל לאחר 37 שנות שירות.

שר הביטחון, מר אהוד ברק, בירך את אלוף נחושתן ואמר כי "חיל-האוויר, לאורך שני הדורות האחרונים, הוא זרוע ההכרעה העיקרית של ישראל ואבן הראשה של כוח ההרתעה שלה." הרמטכ"ל, רב-אלוף בנימין (בני) גנץ, הודה למפקד חיל-האוויר היוצא על עשייתו רבת השנים ואמר כי "יש לנו את חיל-האוויר הטוב בעולם. על כתפיו של החיל משקל אסטרטגי גדול, משמעותי ומיידי".

מפקד חיל-האוויר היוצא, אלוף עידו נחושתן איחל הצלחה רבה לאלוף אשל ואמר כי הוא סמוך ובטוח ביכולתו להנהיג את חיל-האוויר באתגרי העתיד. "חיל-האוויר הוא גוף הפועל בכל יום, בכל רגע, 365 ימים בשנה, מדן ועד אילת ובכל העולם, כאשר לנגד עיניו עומד כל העת ביטחון מדינת ישראל", אמר אלוף נחושתן.

אלוף אמיר אשל הודה לשר הביטחון ולרמטכ"ל על האמון שהביעו בבחירתו לתפקיד ואמר כי "האלוף עידו נחושתן משאיר אחריו חיל-אוויר חזק ואיכותי עם תהליכים רבים בצלמו ובדמותו. לפנינו עומדים מבחנים משמעותיים ואנו מוכנים לכל משימה לה נדרש".

מחר (שישי) תערך טיסת הפרידה של האלוף נחושתן בטייסת ה"עקרבים" עליה פיקד וביום שני בבוקר יעביר את דגל החיל לידי האלוף אמיר אשל. 

 

לאתר צה"ל

 
1 | 2
 
צילום: דו"ץ
צילום: דו"ץ