יומן ארועים

Bookmark and Share
הטכני יעבור דירה: אבני יסוד בכרמיאל ונבטים פורסם בתאריך 01.05.2012
תגיות: בית הספר הטכני , שוחרים , נבטים
עד 2015, צפוי בסיס הטכני לפנות את מקום מושבו בחיפה. בית הספר להנדסאי תעופה בו לומדים השוחרים יעבור לכרמיאל, ובית הספר לטכנאים יעבור דרומה לבסיס נבטים. אבני היסוד הונחו השבוע בביתן החדש
יובל צוק | צילום: יונתן זלק

לפי התכנון, בתחילת שנת הלימודים 2015, יגיעו שוחרי בית-הספר להנדסאי תעופה לקמפוס חדש לגמרי: בית-הספר בכרמיאל. בכניסה המערבית לעיר כבר הוצב לא מכבר השלט "כאן תוקם המכללה הטכנולוגית של חיל-האוויר", מיד לאחר כיכר הילדים.

לא רחוק משם הונחה אתמול אבן הפינה לבית-הספר, בנוכחות נשיא המדינה שמעון פרס, שר החינוך גדעון סער, ראש עיריית כרמיאל עדי אלדר ומפקד חיל-האוויר האלוף עידו נחושתן. יחד, הם הניחו את היסודות לבית-הספר החדש וחתמו על המגילה המעידה על הנחת אבן הפינה. "זורע חיטה - דואג לשנה. זורע עצים - דואג לשנים. מחנך נפשות- דואג לדורות", אמר האלוף נחושתן בנאומו. "פתיחת בית-הספר מסמלת את ההשקעה במשאב החשוב ביותר של חיל-האוויר: האנשים. זוהי השקעה לדורות".

מפץ טכנולוגי
הבוקר, הדרימו בכירי החיל עד לבסיס נבטים, כדי להניח בו את אבן הפינה של בית-הספר לטכנאים. בסיס נבטים בגרסתו המחודשת נפתח לפני ארבע שנים, ומאז לא הפסיק להתרחב ולקלוט יחידות חדשות: טייסות F-16, קרנף, ראם ונחשון ובשנים הקרובות טייסת F-35 ראשונה. כאן גם יוכשרו בעתיד טכנאי החיל, מכל הבסיסים ומכל המערכים.

 "אנו נמצאים היום בעידן של מפץ טכנולוגי", אמר מפקד בסיס הטכני, אל"ם דני פרנקל. "כעת, עם ההחלטה להקים כאן את בית הספר הטכני, אני רואה בעיני רוחי את החיילים עושים את מלאכתם בעולם הטכני, כשמעליהם חגים F-35, שמשונים ושאר כלים, והם יחד מהווים מקשה אחת הנקראת חיל-אוויר". 

 
1 | 2 | 3 | 4
 
נשיא המדינה ומפקד חיל-האוויר בהנחת אבן הפינה בכרמיאל
נשיא המדינה ומפקד חיל-האוויר בהנחת אבן הפינה בכרמיאל