יומן ארועים

Bookmark and Share
תעודת הצטיינות לחיילת שנפצעה בהר הרצל פורסם בתאריך 29.04.2012
תגיות: עידו נחושתן , מפקד חיל-האוויר , מצטיינים , בית הספר להגנה אווירית
סמ"ר הגר זוהר, מדריכה במערך ההגנה האווירית, נבחרה למצטיינת נשיא – אך לא זכתה לקבל את ההצטיינות, לאחר שנפצעה בתאונה בהר הרצל. היום, הגיע מפקד חיל-האוויר כדי להעניק לה את התעודה באופן אישי

מפקד חיל-האוויר, האלוף עידו נחושתן, הגיע הבוקר לבית החולים הדסה עין-כרם על מנת להעניק באופן אישי תעודת הצטיינות לסמ"ר הגר זוהר, אשר נפצעה בקריסת עמודי התאורה בהר הרצל. הגר משרתת כמדריכה בבית הספר להגנה אווירית, במסלול ההכשרה של מגמת טילי קרקע-אוויר. היא נבחרה להיות מצטיינת נשיא, אך בשל פציעתה לא יכלה להגיע לטקס - ומפקד החיל הגיע כדי להשלים את החסר. "תעודת ההצטיינות מוענקת לך על מקצועיות ודוגמה אישית", אמר לה האלוף נחושתן בזמן הענקת התעודה, "עם כל ההערכה והאהבה שיש לחיל-האוויר ולי אלייך. אני מודה לך, ומאחל לך שתחלימי במהירה".

מפקד חיל-האוויר שמח על ההזדמנות לבקר אותה ואף פגש את משפחתה. הוריה של הגר ושני אחיה הצעירים, המתגוררים בניו-יורק, הגיעו לארץ לאחר התאונה והתרגשו מאוד מהגעתו. "קרו לנו הרבה ניסים", אמר אביה של הגר. "נס ראשון היה הענפים, שמנעו מהעמוד ליפול ישירות על הקרקע ולפגוש בראש שלה. עוד נס היה שאחת המשתתפות בטקס הייתה רופאה, היא הנשימה אותה והצילה אותה".

"יש להגר עוד זמן עד להחלמה, אבל באופן כללי מצבה טוב", הסביר למפקד חיל-האוויר אחד מהרופאים המטפלים בה. "היה לה מזל גדול שהיא נעלה נעליים גבוהות של לוחמות, הן הצילו לה את כף הרגל". הגר אכן התחילה את דרכה כלוחמת במערך ההגנה האווירית ושירתה בסוללת "הוק". לאחר מכן, פיקדה על טירונים, ולאחרונה הפכה למדריכה ראשית בבית הספר.

 
1 | 2
 
"תעודת ההצטיינות מוענקת לך על מקצועיות ודוגמה אישית"
"תעודת ההצטיינות מוענקת לך על מקצועיות ודוגמה אישית"