יומן ארועים

Bookmark and Share
מצטייני חיל-האוויר ליום העצמאות פורסם בתאריך 23.04.2012
תגיות: מצטיינים
חיל-האוויר חוגג את יום העצמאות: חיילים מצטיינים, הענקת דרגות אישיות והרמת כוסית לחיילים הבודדים, המצליחים לשרת כאן למרות כל הקשיים. "הערבות ההדדית של עם ישראל היא הכוח המניע אתכם ואת כולנו ובגללה אתם לובשים מדים"
ליה שנל

רגע השיא של היום היה ממש בתחילתו. מצטייני נשיא המדינה נקראו אחד-אחד אל הבמה כדי לקבל תעודות ממפקד חיל-האוויר, האלוף נחושתן. כשהגיע תורה של רב"ט אמיליה שובינה, חיילת בודדה שעלתה לארץ כל הדרך מאזרבייג'ן, דלתות האולם נפתחו. אמה, שלא ראתה אותה מזה שנתיים, נכנסה פנימה וחיבקה את בתה ההמומה. בימים הקרובים, היא גם תזכה לראות את בתה לוחצת יד לנשיא המדינה, שמעון פרס.

אמיליה היא לא החיילת היחידה שהוריה הגיעו לארץ לכבוד הטקס. אך עבור סמ"ר הגר זוהר, האיחוד עם משפחתה התרחש בנסיבות פחות משמחות. הגר עדיין מאושפזת בבית-חולים לאחר שנפצעה בשבוע שעבר בתאונה הטרגית בעת החזרות לטקס בהר הרצל, והוריה הגיעו מארה"ב כדי לתמוך בה. "לצערנו, הגר נעדרת היום, אך אני אעניק לה את התעודה באופן אישי", אמר האלוף נחושתן. "אנו מאחלים לה החלמה מהירה".

מלבד טקסי המצטיינים והענקת הדרגות האישיות, נערכה הרמת כוסית לחיילים הבודדים המשרתים בחיל, בה לקחו חלק יותר מ-100 חיילים. "הערבות ההדדית של עם ישראל היא הכוח המניע אתכם ואת כולנו ובגללה אתם לובשים מדים", אמר להם האלוף נחושתן. "אני גאה מאוד שארבעה ממצטייני הנשיא הם חיילים בודדים. זה מבטא יותר מכל את הרצון לא רק להצטרף לצבא, אלא גם לעשות זאת באופן הכי טוב, למרות הקשיים המיוחדים העומדים בפניכם. מבחינתי, כולכם מצטיינים".