יומן ארועים

Bookmark and Share
יום העצמאות: בסיסי החיל יפתחו לקהל פורסם בתאריך 22.04.2012
ביום העצמאות יפתח חיל-האוויר את שעריו ויעניק הצצה מיוחדת לכלי טיס מהעבר וההווה, לכלי חילוץ ואמצעי לחימה. מצפון ועד דרום, הבסיסים מזמינים אתכם להגיע ולהכיר מקרוב את חיל-האוויר
מערכת אתר חיל-האוויר

לרגל יום העצמאות ה-64 למדינת ישראל, יפתח חיל האוויר את שעריו לקהל הרחב ביום חמישי, ה-26 באפריל 2012. בסיסי החיל, מחיפה ועד עובדה, יארחו מטסים של הצוות האווירובטי ויציגו את מטוסי הקרב החדישים ביותר לצד מטוסים מן העבר. בין הטייסות יפוזרו תערוכות אמצעי לחימה וכלי חילוץ והצלה, וגם פינות יצירה לילדים.

רמת-דוד
שעות פתיחה: 9:00-14:00 (כניסה מותרת עד 13:00)
מטסי ראווה: ב-9:30 יערוך הצוות האווירובטי מופע אווירי ב"עפרוני". ב-12:00 יחלפו בשמי הבסיס מטוסי ראם, קרנף, F-15 ו- F-16

בבסיס הטיסה הצפוני ביותר של חיל-האוויר יוצגו מטוסים שונים של החיל, אמצעי לחימה מתקדמים, רכבי שטח כיבוי - ואפילו תצוגת טנקים. במקום יהיו פעילויות יצירה לילדים, במת הופעות של להקות נוער מקומיות ומטס F-16, מטוס הבית של רמת-דוד.

בסיס הטכני
שעות פתיחה: 9:00-14:00
מטסי ראווה: ב-9:40 יערוך הצוות האווירובטי מופע אווירי במטוסי "עפרוני". ב-12:15 יחצו את שמי הבסיס מטוסי קרנף

גם בית-הספר הטכני, המכשיר את מערך הטכנאים של חיל-האוויר כולו, ייפתח לציבור. ניתן יהיה לבקר בו בתצוגת טיסנים, תערוכת כלי טיס ואמצעי לחימה, הופעות של להקות מקומיות, פינות יצירה ומתקנים. כדי להגיע, יש לחנות בחניון חוצות המפרץ, משם יהיו הסעות אל הבסיס ובחזרה.

תל-נוף
שעות פתיחה: 9:00-14:00
מטסי ראווה: ב-11:00 יחצו שלושה יסעורים את שמי תל-נוף, ב-11:30 יחלפו מטוסי קרנף ולאחר מכן גם מטוסי ראם, F-15 ו- F-16. לקינוח, ב-11:50 יערוך הצוות האווירובטי מופע אווירי במטוסי "עפרוני"

בסיס תל-נוף הוא אחד הבסיסים העסוקים ביותר של חיל-האוויר. יחידת החילוץ 669, טייסות קרב, מרכז ניסויי הטיסה וטייסות היסעור הן רק חלק מהיחידות הלוקחת חלק בפעילותו המבצעית. ביום העצמאות, יציג הבסיס תצוגה של כלי טיס - מטוסים, מסוקים וכלי טיס בלתי מאויישים, חימוש ואמצעי לחימה. תודגם גרירה של מטוס ממסלול ההמראה.

מוזיאון חיל-האוויר בחצרים
שעות פתיחה: 9:00-17:00
מטסי ראווה: לאורך כל היום ניתן יהיה לצפות במטוסי המוזיאון הוותיקים ממריאים לאוויר. ב-14:35 ייערך מופע של הצוות האווירובטי
מחירים מיוחדים לחג: 15 ש"ח למבוגר ו-10 ש"ח לילד

מוזיאון חיל-האוויר יחגוג את יום העצמאות בטיסות ראווה של מטוסי המוזיאון - מטוסי בוכנה וותיקים, בני למעלה מ-50 שנה. הוא יציע מגוון פעילויות אטרקטיביות: סיורים מודרכים, קורס טיס לילדים, כתב חידה נושא פרסים, תצוגה של 150 מטוסים מתקדמים ומטוסים היסטוריים, הרצאות של אוצר המוזיאון, אולם פלייסטיישן וכמובן - "טייס לרגע": הילדים יוכלו להצטלם בסרבל טיסה וקסדה ולקבל מזכרת מהביקור.

עובדה
שעות פתיחה: 9:00-13:00
מטסי ראווה: זוג מטוסי F-16 יופיעו מעל תצוגות הבסיס

בסיס עובדה יציג מטוסים ומסוקים מכל יחידות החיל: מטוסי F-16 ו-F-15, קרנפים, צופיות, חופיות, מל"ט ה"שובל", מסוק צפע ועוד. כמו כן, ייערכו תצוגות של חימוש ומערכות נשק של מערך ההגנה האווירית. גם בסיס שיזפון ובית הספר להנדסה צבאית יקחו חלק בפעילויות החג ויציגו אמצעי לחימה יחודיים, טנקים ורכבי סיור.

 
1 | 2 | 3
 
בסיסי חיל-האוויר ברחבי הארץ
בסיסי חיל-האוויר ברחבי הארץ