יומן ארועים

Bookmark and Share
מפקד חיל-האוויר קיבל את אות לגיון ההצטיינות האמריקאי פורסם בתאריך 14.04.2012
תגיות: עידו נחושתן , שת"פ עם חילות זרים , ארה"ב
מפקד חיל-האוויר, האלוף עידו נחושתן, קיבל השבוע את אות ליגיון ההצטיינות מטעם משרד ההגנה האמריקאי, מידי מפקד חיל-האוויר האמריקאי, גנרל נורטון שוורץ. העיטור מוענק בזמני שלום על הצטיינות בתפקיד בעל קושי משמעותי או הצטיינות בשורה של תפקידים
מערכת אתר חיל-האוויר

מפקד חיל-האוויר, האלוף עידו נחושתן, יצא השבוע לביקור עבודה בארה"ב. הביקור הגיע לשיאו עם קבלת העיטור מידי מקבילו האמריקאי, אך קדמו לו פגישות מקצועיות רבות, ביקורים ואף פגישה קרובה עם מטוס הקרב העתידי של חיל-האוויר הישראלי. האלוף נחושתן יצא לגיחת סימולטור של מטוס ה-35-F ואף הטיס את ה-V-22.

מאז יולי 1942, מוענק אות לגיון ההצטיינות האמריקאי לאנשים שתרמו תרומה יוצאת דופן בתחום הביטחון. "האלוף עידו נחושתן ראוי לשבח כמפקד חיל-האוויר הישראלי", נכתב בתעודה. "כמפקד החיל, הוא פועל רבות לקידום הקשרים הצבאיים בין ישראל לארה"ב ומהווה שותף פעיל בקידום תכנית מטוס הקרב העתידי ה-F-35.

"כחלק משיתוף הפעולה מתקיים שיח משותף בנושאים רבים, אחד מהם הוא הניסיון הרב המצטבר בחיל-האוויר הישראלי בפעילות מבצעית נגד טרור. המידע מסייע לחיל-האוויר האמריקאי בפעילותו באפגניסטן ובעיראק.

"האלוף נחושתן חיזק את חיל-האוויר הישראלי ואת יכולותיו המבצעיות ומוביל את תחום ההגנה האקטיבית נגד טילים בליסטיים. חיל-האוויר הישראלי השתתף בהובלתו של האלוף נחושתן בתרגילים עם חיל-האוויר האמריקאי, תרגילים שהרחיבו באופן משמעותי את שיתוף הפעולה וההדדיות בין החילות. האלוף נחושתן מפגין מנהיגות יוצאת דופן ומסירות לארצו".

 

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5