יומן ארועים

Bookmark and Share
צל"ש לחובשת שהצילה חיים בפיגוע בכביש 12 פורסם בתאריך 02.04.2012
תגיות: בסיס עובדה , מפקד חיל-האוויר , עיטורים
לאחר שהפגינה קור רוח ואומץ רב וטיפלה בחבריה שנפצעו בפיגוע באוטובוס, קיבלה הצוערת אנסטסיה בגדלוב צל"ש תת-אלוף מראש להק כח-אדם, תא"ל אילן בוגר. "עשיתי הכל כדי לעזור לפצועים ואני עדיין מתקשה להאמין שקיבלתי צל"ש"
שי רוזנפלד

בעיצומו של קורס הקצינים המפרך בבה"ד 1, קיבלה הצוערת אנסטסיה בגדלוב שחרור קצר. היא חזרה דרומה, לבסיס עובדה בו שירתה, וזכתה לכבוד מיוחד ממפקד חיל-האוויר, האלוף עידו נחושתן, ראש להק כח-אדם, תא"ל אילן בוגר וקצינים נוספים בחיל, לכבוד הענקת הצל"ש על תפקודה בפיגוע שפקד את כביש 12 באוגוסט 2011.
אט אט התמלאו כיסאות בית הקולנוע שבבסיס עובדה באורחים רבים, בכירים בחיל, משפחתה של אנסטסיה ואף משפחתו של גיא, אחד הפצועים שאנסטסיה הצילה את חייו.

"הטיפול היה המטרה, הרקע הפך לשחור"
"נסעתי בקו 392 לכיוון אילת, וב-11:50 התחילו היריות ואיתן גם ההיסטריה והצעקות", מספרת הצוערת בגדלוב, שהייתה על האוטובוס שהותקף ימים ספורים לאחר שסיימה את קורס החובשים בבסיס עובדה. "קשה לי להסביר איך הרגשתי. התכופפנו זה על זה וממש זחלתי על האנשים בכדי להגיע לפצועים. ראיתי את הטיפול בהם כמטרה וכל הרקע מסביב הפך לשחור".
ללא ציוד רפואי או עזרה מרופא, החלה אנסטסיה , חובשת צעירה בת 19 בסך הכל, לטפל בפצועים הרבים. "אני חושבת שטיפלתי בחמישה פצועים. אחד מהם היה פצוע קשה, שאיבד הרבה דם לאחר שכדור חדר את שתי רגליו", היא משחזרת את הרגעים הקשים. "השתמשתי בכל מה שמצאתי באוטובוס ויכול היה לסייע. אני אפילו זוכרת שאחד המ"כים שהיו על האוטובוס נתן לי את שרוך הפיקוד שלו, והשתמשתי בו כחוסם עורקים. עשיתי הכל כדי לעזור לפצועים ואני עדיין מתקשה להאמין שאני מקבלת על כך צל"ש".

"נסו לדמיין את עצמכם במצב הזה. גם אני מנסה", אמר מפקד חיל-האוויר. "תחשבו איזה סוג של אנשים אתם צריכים להיות בשביל להתעשת, למחוק את ההפתעה, ופשוט לטפל ולהציל בני אדם. אתה צריך להיות אדם מיוחד. אנסטסיה, אני מוריד בפנייך את הכובע", אמר לה האלוף נחושתן. 

 
1 | 2 | 3 | 4
 
צוערת אנסטסיה ברגדלוב, עם מפקד חיל-האוויר וראש להק כוח אדם
צוערת אנסטסיה ברגדלוב, עם מפקד חיל-האוויר וראש להק כוח אדם