יומן ארועים

Bookmark and Share
תא"ל נמרוד שפר - ראש אג"ת הבא פורסם בתאריך 13.03.2012
תגיות: נמרוד שפר , ראש מטה חיל-האוויר
המסורת נמשכת, ראש אגף התכנון של צה"ל ישאר איש חיל-האוויר. אחרי האלוף עידו נחושתן והאלוף אמיר אשל, יכנס תא"ל נמרוד שפר, ראש מטה חיל-האוויר הנוכחי, לתפקיד ראש אגף התכנון. תא"ל שפר יועלה לדרגת אלוף
מיכל ויסברוד

תא"ל נמרוד שפר (51) התגייס לחיל-האוויר בשנת 1979 וסיים קורס טיס במגמת קרב. במהלך שירותו מילא שורה של תפקידים מרכזיים בחיל-האוויר: מפקד טייסת ה-16-F "הקרב הראשונה", ראש מחלקת מבצעים ומפקד בסיס רמון. לאחר שקיבל את דרגת התא"ל, הגיע לראשונה לאגף התכנון של המטה הכללי, כראש חטיבת התכנון. ב-2008 התמנה לראש להק אוויר, וכעבור שנתיים הפך לראש המטה, סגנו של מפקד החיל. כראש המטה, מופקד תא"ל שפר על התכנון לטווחים קצרים וארוכים של החיל, על עיצוב בניין הכוח ועל תכניות העבודה.

כעת הודיע הרמטכ"ל כי תא"ל נמרוד שפר, יתמנה למפקד אגף התכנון, האחראי על התכנון האסטרטגי בצה"ל. הוא יהיה איש חיל-האוויר השלישי ברציפות המאייש את התפקיד: קדמו לו מפקד חיל-האוויר הנוכחי, האלוף עידו נחושתן, ומפקד חיל-האוויר הבא, האלוף אמיר אשל.

בראיון לבטאון חיל-האוויר שיצא בשבוע שעבר אמר תא"ל שפר: "לא חזינו את המהפך במזרח התיכון. אף אחד לא חזה אותו, אבל היינו מוכנים לו. חיל-האוויר תמיד מוכן להתמודד עם ימים מורכבים ועם מזרח תיכון בלתי יציב. את שואלת האם היינו משנים את תוכנית העבודה לו היינו יודעים על זה מראש - התשובה היא כן".

תא"ל שפר הוא בעל תואר ראשון בגיאופיזיקה ומדעים פלניטאריים מאוניברסיטת תל-אביב ותואר שני במנהל ציבורי מאוניברסיטת הרווארד. בראיון לבטאון, התייחס גם למחאה החברתית ולסדר העדיפיות בתקציב המדינה: "אני אזרח במדינה וחלק מהחברה בישראל, וכמו כל אזרח גם אני רוצה שיהיה כאן חינוך הכי טוב בעולם והזדמנות שווה לכולם. אבל היא לא השפיעה עליי במובן זה שאני חושב שצריך לעשות שינוי בסדר העדיפויות. כרמ"ט חיל-האוויר, מה שעומד לנגד עיני, זה איך אני נותן מענה לבטחון התושבים במדינה. אני לא שואל את עצמי האם להשקיע בחינוך במקום במטוסים. אני חושב על חינוך ילדיי אבל לא אמליץ להקטין את תפוקת הבטחון כדי להגדיל במקומות אחרים".

 
1 | 2 | 3
 
ראש אג"ת הבא: תא"ל נמרוד שפר
ראש אג"ת הבא: תא"ל נמרוד שפר