יומן ארועים

Bookmark and Share
לוחם כיפת ברזל: "אני מרגיש שאני מציל חיים" פורסם בתאריך 12.03.2012
תגיות: כיפת ברזל , פעילות מבצעית
חיילי "כיפת ברזל" נחושים להמשיך ליירט כמה שיותר רקטות. "ההרגשה נפלאה, אני מרגיש שאני מציל חיים", מספר אחד הלוחמים. "אנחנו גאים להגן על המדינה", מסכימים זוג תאומים מאשקלון, המשרתים כטכנאים בסוללת אשדוד
שיר אהרון ברם

בעוד ההסלמה בדרום ממשיכה, חיילי מערכת "כיפת ברזל" ממשיכים להגן על יישובי הדרום מפני הרקטות והטילים. הלחץ וההתרגשות נמצאים באוויר, אולם החיילים שומרים על ערנות ונחושים לעשות את תפקידם. רק בסוף השבוע האחרון הם הצליחו ליירט יותר מ-50 רקטות.

כמה מילים מהלוחמים של מערך ההגנה האווירית
 

"ההרגשה נפלאה, אני מרגיש שאני מציל חיים", מספר בהתרגשות סמל אדיר לוי, שרשם לזכותו שני יירוטים מוצלחים בסוללת אשדוד. "ברגע שבו הבנתי שהצלחתי ליירט הייתי בעננים. בזמן מטח טילים, לפני היירוט, יש לחץ מטורף במרכז ניהול היירוטים. אנחנו חייבים לתפקד, להראות אופי ומנטליות ולעשות את העבודה. אין מי שיעשה את זה במקומנו". לדברי לוי וחיילים נוספים מהסוללה, הם מקווים שההסלמה תיגמר בקרוב, אך יכולים להמשיך ביירוטים גם עוד זמן רב.

"סבב ההסלמה המאתגר ביותר עד כה"
מעבר ליירוטים עצמם, מתמודדות סוללות כיפת ברזל עם הצורך לתחזק את המערכת באופן שוטף, על מנת לשמור על תקינותה ולמנוע פספוסם אפשריים. "היו לי הרבה לילות לבנים, רוב העבודה נעשית בלילה, מקפיצים אותנו הרבה", מספר רב"ט רומן פינדריק, טכנאי מכ"ם בסוללת אשדוד.

רב"ט פינדריק מקורב לנושא הטילים כבר מבית: אחיו התאום, רב"ט דימה פינדריק, משרת גם הוא בתור טכנאי מכ"ם בסוללת כיפת ברזל באשקלון. משפחתו גרה באשקלון, ובעבר התגורר בשדרות. "גם אני וגם אחי עובדים ומעורבים כל הזמן בתחזוקת המכ"ם", מוסיף רב"ט פינדריק. "שנינו גאים להיות חלק מהמערך וגאים להגן על המדינה".

לטכנאים מקום חשוב בסוללה, והם עובדים מסביב לשעון. "כל השבת תפקדתי בתור קצין מערכות במרכז ניהול היירוטים, כבר ביום שישי ידענו שלא מדובר בעוד שבת רגילה", מספר סמ"ר דני קופרשמידט, ראש צוות טכנאים בסוללה. "סבב ההסלמה הזה הוא המאתגר ביותר עד כה, עם משמרות ארוכות ורצף עבודה. שמתי את הלחץ בצד והזכרתי לעצמי שאני חייב לעשות את העבודה שלי".

 
1 | 2 | 3
 
לוחמי "כיפת ברזל" פורסים את המערכת
לוחמי "כיפת ברזל" פורסים את המערכת