יומן ארועים

Bookmark and Share
מזל תאומים – מיוחד ליום המשפחה פורסם בתאריך 21.02.2012
תגיות: משפח"א , מדריכות סימולטור , רוכב שמיים
לפעמים לא צריך להתרחק כדי להרגיש בבית, מספיק להביט באח התאום שמשרת באותה היחידה ואפילו באותו התפקיד. לכבוד יום המשפחה, פגשנו שלושה זוגות תאומים: מדריכות סימולטור, לוחמי "רוכב שמיים" וטכנאי מערכות - שלא נפרדים לרגע
מאי אפרת, שיר גולן ולילך גונן | צילום: יונתן זלק

אחים לדת"ק
למרבה המזל, על סרבלי ה-ב' הכחולים שלהם עונדים התאומים לבית סלע תגי שם, אחרת היה קשה מאוד להבדיל ביניהם. לא רק שהם כמעט זהים במראם, הם מדברים באותן המילים, מתבדחים באותן הבדיחות, הולכים באותה הצורה ואפילו החיוך שלהם דומה.

סמ"ר צור וסמ"ר צח, או בקיצור "צוח" כפי שמכנים אותם בבסיס, משרתים בגף מערכות בבסיס רמת-דוד כראשי צוות חשמל. אל התפקיד הם הגיעו דרך פרוייקט שחק של חיל-האוויר הכולל גם עתודה. "לא חשבנו שנתגייס לאותו המקום. שנינו רצינו להיות קרביים וחשבנו שכל אחד מאיתנו יהיה בקצה השני של המדינה", מספר צור, "ואז הציעו לנו את הפרויקט הזה, ואמא לחצה. אז למדנו באותה כיתה, באותו הקורס, ובסוף הצלחנו גם להגיע למקום טוב יחד עם עוד אנשים מקצוענים".

צח וצור מרוצים ושמחים על כך שהצליחו לבלות את השירות הצבאי שלהם זה לצד זה, אך מודים שגם בזה יש חסרונות. "היינו רוצים לראות איך זה להסתדר לבד", מספרים שניהם. "מעניין מה היה קורה אם לא היו מכירים אותנו בתור 'התאומים'".

 

מדריכות צמודות
כשסמ"ר בר לסט, מדריכת סימולטור, שמעה שהיא עוברת מרמון לטייסת המאמנים בפלמחים, היא קודם כל הייתה עצובה. "אהבתי את הטייסת, וזה מפחיד לעבור פתאום למקום חדש", היא נזכרת. לעומת זאת, היו גם לא מעט יתרונות: המעבר לגוף מקצועי וגדול, הקרבה לבית ברחובות, ובעיקר קבלת הפנים החמה מרותם, האחות התאומה שמשרתת כמדריכת סימולטור באותה הטייסת.

מסתבר שלפני הגיוס בר חשבה על תפקיד במודיעין ואילו רותם בכלל רצתה להיות מ"כית. כשהן שמעו במקרה על תפקיד מדריכת הסימולטור, השתיים החליטו לנסות את מזלן. אחרי שעברו בהצלחה את המיונים, הן צעדו יחדיו במסדרונות הבקו"ם, במחנה הטירונים, ואפילו עברו יחד את הקורס בחצרים. "בטירונות דווקא הפרידו בנינו", מציינת בר, "אבל בקורס כבר ישבנו באותו השולחן", מעירה רותם. "זה הפך את הגיוס לקל וכיף יותר".

בסיום הקורס שובצה רותם כמדריכת כטב"ם (כלי טיס בלתי מאויישים), ובר כמדריכת מסוקי קרב. עם הרחבת טייסת המאמנים בפלמחים אוחדו שוב התאומות. עכשיו הן ישנות חדר לצד חדר גם בבית וגם בבסיס, תומכות אחת בשניה לאורך כל השירות. "זה תפקיד מחשל ולא קל. צריך לעמוד מול האנשים הכי בכירים ולדעת להדריך עם המון ביטחון. בסוף, אנחנו בנות 21, עם המון אסרטיביות לגילנו", מספרת בר.

 

אח שלי גיבור
קדחת התאומים לא פסחה גם על היחידות הירוקות ששוכנות בבסיסי חיל-האוויר. טוראי גל וטוראי עומר לא רק התאמנו יחד לקראת שירותם הצבאי, אלא גם הגשימו את החלום והפכו ללוחמים ביחידת המזל"טים של חיל התותחנים, יחידת "רוכב שמיים".

"ביחידה כולם מכירים את ה'תאומים', אנשים מתלהבים מזה שאנחנו ביחד", מספר גל. נכון לעכשיו, כשהם צמודים זה לזה במסלול, יש לחברים זמן לבחון היטב את ההבדלים, לפני שהשניים מתפצלים לצוותים שונים. "אחרי פרק זמן מסויים מבינים שאפשר להבדיל בינינו ושכל אחד הוא בן אדם שונה. קווי הדמיון הם לא רק חיצוניים, אנחנו גם שונים באופי ומי שמכיר אותנו יודע את זה".

אף על פי ששני הבנים הצעירים במשפחה התגייסו לקרבי, האווירה בבית רגועה. "אני מרגיש שזה מקל על אמא שלנו שאנחנו ביחד. היא סומכת עלינו שאנחנו דואגים אחד לשני", אומר גל. "היא יודעת שאנחנו לא לבד ולכן היא פחות חוששת". "זה גם נחמד שיש עם מי לנסוע בראשון בבוקר ועם מי לשלוח את הכביסה כשאתה סוגר שבת", מוסיף גל.

 

הנשים שעומדות לצד הטייסים | מטוסי קרב שמחזיקים את החופה | האחים שסיימו קורס-טיס -
כל הסיפורים על משפחת חיל-האוויר

 
1 | 2
 
סמ"ר צח וסמ"ר צור
סמ"ר צח וסמ"ר צור