יומן ארועים

Bookmark and Share
גרסה חדשה למטוס ה-F-16 פורסם בתאריך 20.02.2012
תגיות: F-16 , תעופה עולמית
על רקע השמועות לפיהן סגירת פס-הייצור של מטוסי ה- F-16 מתקרבת בצעדי ענק, חשפה "לוקהיד-מרטין" (Lockheed Martin), יצרנית המטוס, את הדגם החדש של המטוס הוותיק: F-16V
טל מיכאל

החשיפה המרעישה על יציאתו לשוק של המטוס החדיש, הפתיעה בהחלט את באי הסלון-האווירי בסינגפור. מספר חודשים לאחר ששקלה החברה לסגור את פס הייצור עד שנת 2013 (אם לא יתקבלו הזמנות חדשות) חשפה החברה את תוכניותיה לייצורו של המטוס החדש: ה- F-16V.

בדגמו החדש של המטוס יותקנו מערכות אלקטרוניות חדישות, רדאר מתקדם, מחשבים חדישים ומערכות נוספות בקוקפיט. נכון לעכשיו מציעה החברה ללקוחותיה השונים ברחבי העולם לשפר את מטוסיהם לדגם המתקדם, או לרכוש מטוסים חדשים מהדגם החדיש. משמעותה של האות-V אגב, טמונה בראשית דרכו של המטוס, כשנכנס לראשונה לחיל-האוויר האמריקאי וכונה על-ידי הטייסים: Viper (צפע).
"אנו מאמינים שהמטוס החדש ירצה את לקוחותינו, ויכין אותם למטוסי הדור החמישי שלנו", אמר ג'ורג' סטנדרידג', סגן נשיא לוקהיד לפיתוחים עסקיים.

מאז יציאתו לשוק, מכרה החברה למעלה מ-4500 מטוסים וכבשה את שורותיהם של 26 חיילות-אוויר בעולם. אין ספק כי התואר: "מטוס הדור הרביעי הנמכר ביותר", מגיע בראש ובראשונה למטוס הקרב האמין והוותיק בעולם, ה-F-16.

 
1 | 2
 
מטוס ה-F-16 של "לוקהיד מרטין"
מטוס ה-F-16 של "לוקהיד מרטין"