יומן ארועים

Bookmark and Share
ממצטייני השנה: פרויקט הארכת חיי ה"בז" פורסם בתאריך 16.02.2012
תגיות: בז (F-15) , המערך הטכני , רלצ"ד
המערך הטכני של חיל-האוויר ידוע בפתרונותיו היצירתיים וביכולות המצליחות להרשים גם את המומחים מכל רחבי העולם. קבלו הצצה אל אחד הפרויקטים הבולטים השנה
מאי אפרת

מטוסי ה"בז" הוותיקים (F-15 C\D) נמצאים בשימוש חיל-האוויר כבר יותר משלושים שנה. חיל-האוויר לא מתכוון להשאיר מאחור את זקני השבט, וכדי לאפשר את פעילותו בחיל מעבר לשנת 2025, עובר המטוס מהפכים של ממש.

כמה מוחות יצירתיים נכנסו ללב העניינים, והפכו את קרבי המטוס. במשך שנים הם עמלו על החלפת החיווט ב"בז", והיום זכו בהוקרה מיוחדת מראש להק ציוד על הפרויקט היצירתי. מספר מטוסים נמצאים בדרכם להפוך לחלוצים הראשונים, ובשנים הקרובות צפוי התהליך לקרות ביתר ה"בזים". חוטים ישנים, בלווים ומתפוררים מפנים את מקומם לחיווט מתקדם. החלפת החיווט בחלקים השונים במטוס עתידה לשפר את בטיחות הטיסה, זמינות המטוסים ולאפשר יכולות נוספות בעתיד.

המיזם מבוצע באופן עצמאי בחיל-האוויר, בשיתוף מחלקת מטוסים, יחידת האחזקה האווירית וטייסת התחזוקה בתל-נוף. השותפים בפרויקט, הצליחו להוציאו לפועל תוך שימוש באמצעי החיל בלבד, ואף הקטינו את העלות המשוערת בכ-60 אחוזים.

פרויקט החיווט הוא אחד מבין חמשת המיזמים המצטיינים של השנה, שזכה בפרס ראש להק הציוד. ועדה בראשות תא"ל (מיל') ד"ר אלון דומניס, בחרה את הפרויקטים המובילים מתוך 20 הצעות. רוב הפרויקטים האחרים שזכו בפרס מסווגים, ועליהם לא ניתן לפרט.

 
1 | 2 | 3