יומן ארועים

Bookmark and Share
בית-ספר חדש למנהיגות בחיל-האוויר פורסם בתאריך 07.02.2012
תגיות: קצינים , פיקוד ומנהיגות
"ממני תראו וכן תעשו" כתוב בתנ"ך וגם על הקיר בבית הספר לקצינים, בה"ד 1. אבל ממה עשויים הקצינים? והאם פיקוד או הובלה הן תכונות מולדות או נרכשות? בית הספר למנהיגות שנפתח בימים אלו בחיל ילווה את הקצינים מדרג הפיקוד הצעיר ועד הבכיר ביותר

"פיקוד הוא בדיוק היכולת להוביל אנשים מול קושי ואתגר. מנהיגות היא היכולת לעשות זאת מתוך אמון והשראה . פיקוד ומנהיגות הם, לפיכך, מרכיבים ראשוניים בחשיבותם להשגת מטרותיו של החיל", אמר בתחילת השבוע האלוף עידו נחושתן מפקד חיל-האוויר בעת חניכת בית הספר למנהיגות של חיל-האוויר.
במסגרת בית-הספר שנפתח השבוע בירושלים, נבנתה תוכנית פיתוח אישית לכל המפקדים בחיל-האוויר, אשר תלווה אותם לכל אורך השרות בחיל. ברוח החיל, מעמיד ביה"ס את האדם במרכז. לאור זאת, כלל תהליכי הפיתוח ממוקדים בהעצמתו של האדם המפקד על מנת לאפשר לו להתמודד טוב יותר עם המציאות אותה הוא פוגש בדגש על אתגרי הפיקוד והמנהיגות.
"בית הספר מבטא את האופן שבו אנחנו רואים את האנשים כמקור עוצמה ואת הפיקוד והמנהיגות כקריטיים בחשיבותם וכניתנים לפיתוח", אמר מפקד החיל. "ההשקעה באנשים זו השקעה לדורות, ובית הספר למנהיגות זו תחילת הדרך את התוצאה הסופית יראה החיל כולו לאורך השנים".

בית הספר למנהיגות יוביל את מימוש התפיסה החדשה והייחודית לפיתוח פיקוד ומנהיגות בחיל-האוויר, ויספק לכל יחידה את המענה לו היא זקוקה. "בבית-הספר נעשתה בנייה של מאגר מנחים וסדנאות לשימוש אנשי החיל", אמר סא"ל גולן יאירי, מפקד בית הספר. "כל יחידה ובסיס שירצו לעשות שימוש בעולמות התוכן שאנו מציעים לא יאלצו להתחיל לחפש במקומות חיצוניים, אלא יקבלו מענה מבית-הספר, בצורה של קורסים שנבנו על עקרון הלמידה החווייתית".

 
1 | 2 | 3 | 4