יומן ארועים

Bookmark and Share
חטיבה שלמה הוצנחה בשמי הנגב פורסם בתאריך 18.01.2012
תגיות: טייסת "אבירי הציפור הצהובה" , יחשת"פ , טייסת "הפילים"
חטיבת הצנחנים וחיל-האוויר תרגלו הצנחת חטיבה שלמה ממטוסי קרנף (הרקולס) משמי הנגב. לראשונה מזה 13 שנים מעל ל-1000 לוחמים נצפו בשמיים בלילה אחד
יובל צוק

 הלילה נאספה כל חטיבת הצנחנים, על כל גדודיה ומפקדיה, בבסיס נבטים, לתחילתו של תרגיל חטיבתי לא שגרתי. במסגרת התרגיל התאמנה החטיבה על הצנחה של כל לוחמי הצנחנים ממטוסי קרנף אל נקודת יעד בדרום הארץ. את ההצנחה פתח מפקד החטיבה, אל"ם אמיר ברעם. "המזרח התיכון משתנה פעמים תדירות, ולכן צריך לשמר יכולות מבצעיות שהיו בעבר. זו לא אפיזודה חד פעמית כי הצנחת כוחות היא יכולת אפקטיבית, ואימונים כאלה יימשכו בעתיד", אמר אל"ם ברעם. "זו יכולת שכל צבא מערבי חזק חייב שתהיה לו, למרות שכרגע אין תוכנית אופרטיבית להצנחה. התרגיל נועד לשם חידוד הכשירות".

בתרגיל השתתפו שתי טייסות הקרנף של חיל-האוויר, טייסת "אבירי הציפור הצהובה" וטייסת "הפילים", שהצניחו את הלוחמים בכ-20 גיחות. "זהו חלק מכשירויות היסוד של מערך התובלה הכבדה", אמר סא"ל טל, מפקד טייסת "אבירי הציפור הצהובה". "זה עוד כלי שחייב להיות בארגז הכלים של צה"ל".

הצנחת לוחמי חטיבת הצנחנים היא חלק מתרגיל חטיבתי רחב היקף. במשך התרגיל שיתפרס על הימים הקרובים ישתתפו גם שאר כלי הטיס של חיל-האוויר ויתרגלו שיתוף פעולה עם הלוחמים הירוקים. מסוקי הקרב יתרגלו סיוע לכוחות הקרקעיים, מסוקי הסער יחלצו, וכטב"מים ומטוסי תובלה קלה יסייעו באיסוף המודיעין וצילום מן האוויר.


 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
"צריך לשמר יכולות מבצעיות שהיו בעבר". מפקד חטיבת הצנחנים
"צריך לשמר יכולות מבצעיות שהיו בעבר". מפקד חטיבת הצנחנים

צילום: יונתן זלק