יומן ארועים

Bookmark and Share
ערנות הביאה לגילוי של תקלה פורסם בתאריך 17.01.2012
תגיות: בסיס רמת דוד , המערך הטכני
מי שנמצא בסביבת מטוסים ממריאים, יודע שהרעש שבוקע מהמנוע ממלא את הגוף כולו. אך אל הרעש רגילים כבר אנשי התחזוקה בבסיסי חיל-האוויר ששומעים אותו יום יום. בשבוע שעבר, בזכות אותו רעש ובזכות טכנאי מנוסה, נמנע ארוע בטיחות
לילך גונן

טיסה שגרתית בבסיס רמת דוד נעצרה לפני כשבוע כאשר, רס"ל חיים עדני, טכנאי בטייסת "אבירי הצפון" מבסיס רמת-דוד, עצר המראה של מטוס "ברק" בגלל רעש חשוד במנוע.

במהלך בדיקה שגרתית שנערכה לפני הטיסה, זיהה רס"ל עדני רעש לא מוכר בוקע מן המטוס. "שמעתי רעש קצת מוזר, ולמרות שלא הייתה סיבה לחשוד החלטתי בכל זאת לקרוא למישהו בכיר ולעצור את הטיסה. פשוט הלכתי בעקבות תחושת הבטן שלי", סיפר עדני. מאוחר יותר, אותה תחושת הבטן הייתה זו שהובילה לגילוי תקלה במטוס. "אני בעיקר שמח שלא קרה משהו הרבה יותר גרוע", אמר עדני. "אני לא מחפש תעודות ולא מחפש גאווה. אני רק שמח שעשיתי את העבודה שלי בצורה הטובה ביותר".

"זהו שיא המקצוענות שאליו טכנאי יכול להגיע", אמר מפקד טייסת תחזוקה ברמת-דוד, סא"ל משה אבו. "חיים עדני הוכיח וקיים את כל ערכי המערך הטכני: אחריות ובטיחות, מקצוענות, דוגמה אישית ומחויבות". רס"ל עדני עורר גאווה בטייסת וגם בבסיס, ובסוף השבוע הוא יקבל ממפקד הבסיס תעודת הערכה כאות הוקרה על עבודתו.

 
1 | 2 | 3
 
מטוס ברק בבסיס רמת-דוד
מטוס ברק בבסיס רמת-דוד