יומן ארועים

Bookmark and Share
חמש יחידות בחיל זכו בפרס הרמטכ"ל פורסם בתאריך 20.12.2011
תגיות: בני גנץ , הצטיינות
כמדי שנה, מעניק הרמטכ"ל פרס ליחידות מצטיינות מכל רחבי צה"ל. גם השנה חיל-האוויר לא נשאר מחוץ לתמונה, ולא פחות מחמש יחידות ניצבות בין המקומות הראשונים. בטקס שנערך אתמול כיכבו: טייסת "הפטישים", ביסל"א, בסיס נבטים, חצור ושדה-דב
מאי אפרת

לקראת סיום השנה החולפת, ראשי הצבא יכולים לחדול לרגע מן השגרה העמוסה, ולהביט אחור על השנה שעברה. בטקס חגיגי שנערך אמש במטה חיל-האוויר, הזרקור הופנה כלפי היחידות המצטיינות לשנת תשע"א, שהוכרזו במעמדם של הרמטכ"ל, האלוף בני גנץ, פורום מטכ"ל, ועשרות מפקדים וחיילים גאים שזכו בתואר הנכסף.

"הערב איננו עוסקים במינויים, ספינים, או דברים אחרים שהמרחק ביניהם לבין עשייה צבאית הוא רב. לאחר תהליך ארוך ויסודי הגענו למעמד חשוב זה בו אנו מלכדים נבחרת מצטיינת, לוחמים ותומכי לחימה המשרתים ביבשה, באוויר ובים", אמר בנאומו רא"ל גנץ. "היום אנו ניצבים בפני אתגרים מחודשים כאשר בפתחה של מדינת ישראל איומים רבים, מגוונים ורב זירתיים. בעת הזו יותר מתמיד אנו זקוקים לעשיה מדודה ואיכותית בצה"ל, לתכנון קפדני ולמוכנות שיא אשר יביאו ליידי מיצוי את האמצעים וכוח האדם שלשרותינו".

בקטגוריית ההדרכה: הכשרת לוחמי "כיפת ברזל"
בין הנוכחים בקהל בלטו כמובן גם לובשי המדים הכחולים, שהצליחו לקטוף השנה חמישה פרסים מכובדים. במקום השני בקטגוריית ההדרכה זכה בית הספר להגנה אווירית, שהשנה התמודד עם אתגר קשה במיוחד: הכשרתם המהירה של לוחמי הסוללות החדשות ב"כיפת ברזל". "העבודה ממש לא נפסקת, היא רק התחילה", מבהיר אל"ם יוני סיידה מרום, מפקד ביסל"א. "בקצב מואץ, הכפלנו ואף שילשנו את כמות ההכשרות בכיפת ברזל כדי להגיע ליכולות במסגרת הנוספות שאנחנו נדרשים אליהם. בשלושה חודשים מצד אחד הכשרנו לוחמים, ומן הצד השני הצלחנו לבצע בהצלחה יותר משלושה יירוטים. אנחנו רואים את התוצר בשטח ומתמלאים בגאווה".

גם בסיס שדה דב, שזכה במקום השלישי בקטגוריות החטיבות המצטיינות, קלט השנה יכולת חדשה כשצירף לשורותיו את יחידת הכיבוי האווירית. "השילוב של טייסות הכיבוי בכנף הוא מצוין", ציין מפקד הבסיס, אל"ם ליהוא. "אני חושב שיכולות הכיבוי נמצאות היום במקום טוב הרבה יותר מאשר בעבר". לצידו, עמד גאה לא פחות, תא"ל רונן שמחי, מפקד בסיס נבטים, שקטף את המקום השלישי בקטגוריות האוגדות. "מקום שלישי הוא מקום מכובד, אבל תמיד נשאף גבוה", סיפר תא"ל שמחי, "המעמד מכובד, וזה בזכות היות הבסיס חלוץ במעבר צה"ל לנגב. הוא משמש דוגמא ומופת בעמידה באתגר ברמה לאומית. זהו בסיס מבצעי, מורכב ומגוון, שנכונו לו שנים טובות ואנחנו נעמוד פה כמובן גם כשנזכה במקום הראשון".

"כל אחד כאן עשה את המקסימום כדי להצטיין"
בקטגוריית הגדודים זכתה במקום השני טייסת ה"פטישים" מבסיס חצרים, המפעילה מטוסים מסוג "רעם" (F-15 I). " מרגש אותי לראות את החיילים שלי יושבים נרגשים בקהל, הזכייה היא כולה שלהם", סיפר מפקד הטייסת, סא"ל אייל. "כל אחד ואחד מהם עשה את המקסימום כדי להצטיין, להוביל ולפתח". פרס נוסף, אחד משלושה בתחום החינוך, הוענק לפרויקט "שביל חצור". השביל שנסלול לפני כתשעה חודשים בבסיס חיל-האוויר בחצור, כולל 27 נוקדות ציון בתולדתו, המאפשרות למבקרים בו להכיר את ההיסטוריה והמורשת של מקום שרותם דרך הרגליים.

על אף שחיל-האוויר לא קטף את המקומות הראשונים, המקנים פרס של 80 אלף שקלים, נראה כי הזוכים מרוצים מהנציגות הגבוהה של החיל בין מקבלי הפרסים. "לא היה לי ספק שכך יהיה ואני שמח על כך", ציין מפקד טייסת "הפטישים", "אני חושב שהמעמד הזה מגיע לחיל האוויר כארגון מצטיין, מוביל ומתחקר".

 
1 | 2 | 3 | 4
 
"אנו מלכדים נבחרת מצטיינת, לוחמים ותומכי לחימה המשרתים ביבשה, באוויר ובים", אמר הרמטכ"ל
"אנו מלכדים נבחרת מצטיינת, לוחמים ותומכי לחימה המשרתים ביבשה, באוויר ובים", אמר הרמטכ"ל