יומן ארועים

Bookmark and Share
חיל-האוויר האיטלקי הגיע לאימון בארץ פורסם בתאריך 17.12.2011
תגיות: שת"פ עם זרים , טייסת "הדרקון המועפף" , בסיס עובדה , תרגילים ואימונים
בסוף השבוע הקודם המריאו טייסי חיל-האוויר האיטלקי בפעם האחרונה מבסיס עובדה הסמוך לאילת, ועשו את דרכם חזרה לאיטליה. כך נחתמו שבועיים של אימונים משותפים עם חיל-האוויר הישראלי
שי רוזנפלד ולילך גונן | צילום: כרמל הורוביץ

במשך שבועיים שהו אנשי חיל-האוויר האיטלקי בבסיס עובדה, וקיימו אימון משותף עם חיל-האוויר הישראלי. "זו כבר פעם שנייה שחיל-האוויר האיטלקי מגיע להתאמן בארץ. השנה גדל סדר הכוחות, ואיתו גם כמות המטוסים", אמר מפקד הטייסת האדומה, סא"ל א'. "בשנה שעברה הגיעו רק מטוסי הטורנדו להתאמן איתנו. השנה השתתף גם מטוס היורופייטר".

עשור לשיתוף הפעולה בין החילות
במשך שהותם, זכו האיטלקים למגוון אימונים מיוחדים, כשבשבוע הראשון חלקו אימונים עם טייסת "הדרקון המעופף" אשר מתמחה בביום אויב, ובשבוע השני הצטרפו גם טייסת "הפטישים" מבסיס חצרים וטייסת "אבירי הצפון" מבסיס רמת-דוד.
"שיתוף הפעולה עם האיטלקים מתקיים כבר קרוב לעשור", סיפר ראש להק אוויר, תא"ל חגי טופולנסקי. "במסגרת האימונים המשותפים אנו מצליחים להגיע לעומק התרגול, ולסוגי אימונים ביכולות הגבוהות ביותר". ראש להק האוויר האיטלקי הוסיף: "אנו מבצעים פה סוגים שונים של תרגילים, לומדים הרבה מחיל-האוויר הישראלי ואחד מן השני".

בשל ההבדלים הגיאוגרפיים בין איטליה לישראל, ישנם מתארים ותרגילים אשר מתאפשר לאיטלקים לבצע בארץ ואינם אפשריים בחצר הביתית שלהם באיטליה. "אנחנו יכולים ממש להתאמן פה כמו שצריך", סיפר ראש המשלחת האיטלקית פלורנזי ארבנו. "הטווחים כאן שונים מהמקומות בהם אנחנו מתאמנים, ואפשר לטוס באופן שונה".
השבועיים נחתמו בערב הווי של הטייסים האיטלקים והישראלים שכלל אוכל טוב ושתייה חמה. "יש לנו מערכת יחסים טובה ואנחנו שמחים לראות אחד את השני. כשותף לתרגילים קודמים עם האיטלקים, נוצרה ממש מערכת יחסים של חברות טובה", סיפר סא"ל א' מפקד טייסת "אבירי הצפון".

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
הפאצ' של התרגיל המשותף
הפאצ' של התרגיל המשותף