יומן ארועים

Bookmark and Share
ביקור עולמי בעובדה פורסם בתאריך 15.12.2011
תגיות: ביקורים , שת"פ עם זרים
עשרות נציגים ממדינות שונות מרחבי העולם הגיעו ליום אחד להתארח בבסיס עובדה. בהתלהבות רבה הם צפו במטוסי חיל-האוויר ממריאים ונוחתים ושמעו הרצאות שסקרו בפניהם את מדינת ישראל והחיל
לילך גונן ושי רוזנפלד | צילום: כרמל הורוביץ

מדים ססגוניים, שונים ומגוונים קישטו היום את בסיס עובדה הדרומי. נציגים ממעל ל-30 מדינות ברחבי העולם, בניהן יוון, הונגריה, רומניה ויפן הגיעו לבסיס לרגל יום עיון לנספחים צבאיים אותו אירח חיל-האוויר.

במהלך ביקור הנספחים בבסיס, הם הוזמנו לצפות במטוסי החיל בפעולה, ולחזות בהמראות ונחיתות של מטוסים מסוגים שונים בזמן ששמעו הסברים עליהם ועל היכולות שלהם. "הזמנו את הנספחים הזרים אלינו כדי שיוכלו להתרשם מהאימונים שלנו ולהכיר טוב יותר את חיל-האוויר", אמר מפקד בסיס עובדה, אל"ם א'. "ישנה חשיבות גבוהה לאימון משותף עם צבאות זרים. חשיבות בשביל המדינה, בשביל צה"ל, ובשביל חיל-האוויר בהרבה ההיבטים. גם לחילות הזרים חשוב מאוד להתאמן יחד איתנו, כי אנחנו מהווים אתגר גדול בשבילם".

בנוסף למופע המטוסים החולף, הוצגו בתחילה בפני המבקרים הרצאות על מדינת ישראל ועל בסיס עובדה בו הם מתארחים. מיד לאחר מכן עלו לדבר מספר מפקדים מחיל-האוויר שתארו בפני הנספחים הצבאיים את האיומים השונים שאיתם מתמודדת מדינת ישראל וצה"ל.

בהמשך הסיור הראו האורחים עניין רב במדינת ישראל, בשטחה, וברבדיה השונים, החליפו חוויות ממקומות שונים בהם ביקרו בארץ, וספרו על על המדינות מהן הגיעו.


 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
הנספחים הצבאיים בבסיס עובדה
הנספחים הצבאיים בבסיס עובדה