יומן ארועים

Bookmark and Share
מפקד חיל-האוויר הרומני הגיע לביקור בארץ פורסם בתאריך 14.12.2011
תגיות: ביקורים , שת"פ עם זרים , בסיס תל נוף
שבוע בחיי: מפקד חיל-האוויר הרומני, מייג'ור ג'נרל קרנו פניסיה, הגיע השבוע לישראל וכבר הספיק לבקר במטה חיל-האוויר, בבסיס נבטים ובבסיס תל-נוף
דנה רוסו

שיתוף הפעולה בין חיל-האוויר הישראלי לחיל-האוויר הרומני ממשיך להתחזק עם כל תרגיל משותף. השנה הגיעו לרומניה מטוסי הקרנף הישראלים לאימון, ואף יצא לשם מסע של המשפחות השכולות אשר איבדו את יקיריהן בתאונת היסעור בשנה שעברה. השבוע, הגיע מפקד חיל-האוויר הרומני, מייג'ור ג'נרל קרנו פניסיה, לביקור מיוחד בארץ וזכה להצצה אל חיל-האוויר הישראלי.
אתמול, הגיע מפקד החיל הרומני לבסיס תל-נוף, שם נחשף אף מכנה משותף נוסף, שורשי ועמוק בין החילות: "קוראים לי עמי, אבי רומני, והייתי פעמיים בביקור שורשים ברומניה", הציג עצמו סא"ל עמי, מפקד מרכז ניסויי טיסה בבסיס תל-נוף שהעביר סיור למפקד חיל-האוויר הרומני ופמלייתו. גם מפקד יחידת האחזקה האווירית בבסיס, אל"ם עודד קלמנוביץ שהעביר סיור ביחידתו, פתח בוידוי: "עם אמא שלי אני מדבר רומנית אבל היא אמרה לי שאני לא מדבר מספיק טוב, אז איתך אדבר באנגלית".

היחסים מתהדקים בצל הטרגדיה
מייג'ור ג'נרל פניסיה התרשם לא רק מהשורשים של בכירי החיל. "נראה שאתם מקצועיים מאד ומסוגלים לעשות דברים מסובכים", הוא סיכם.
מוקדם יותר השבוע נפגש המפקד הרומני עם בכירי החיל במטה, וביקר בבסיס נבטים, שם הוא טס על מטוס נץ ואף ביקר בטייסת "הפילים" אשר לפני כמה חודשים פרסה לרומניה לאימון ראשון מאז תאונת מסוק היסעור.
"שיתוף הפעולה בין המדינות ובין חילות-האוויר חשוב לנו מאד, אנחנו שמחים ומברכים עליו ופועלים לשמר אותו", הסביר רס"ן יריב, ראש מדור תרגילי זרים במטה, את חשיבות הביקור. "האסון המשותף שחווינו לפני כשנה בעת התרסקות היסעור ואובדן אנשי הצוות הישראליים והרומני הוביל להידוק היחסים בין-החילות בצל הטרגדיה".
זהו ביקורו הראשון בישראל של מייג'ור ג'נרל פניסיה מאז נכנס לתפקיד בינואר השנה, והוא דואג לנצל אותו עד תום. לפני שישוב הביתה, יבקר היום ב"יד-ושם" ומחר יסייר בתעשיות הביטחוניות.

 
1 | 2 | 3 | 4
 
מפקד חיל-האוויר הרומני מגיע לביקור במטה החיל
מפקד חיל-האוויר הרומני מגיע לביקור במטה החיל